Ada, rüşvet mermilerine kilitlendi!

Ada, rüşvet mermilerine kilitlendi! Ada, rüşvet mermilerine kilitlendi!

Kuşadası Belediye Başkanı Oğuzhan Turan’a yapılan silahlı saldırı üzerindeki sır perdesi büyük merak uyandırdı. Saldırgan H.Ö.’nün olay sonrası sosyal medya hesabından yaptığı, “Bu sadece uyarıydı. Aldığı rüşvetleri geri verecek” şeklindeki paylaşımı dikkatlerin Kuşadası Belediyesi üzerinde toplanmasına neden oldu. Emniyet, soruşturmayı derinleştirirken, olayı kınayan Deva Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Behçet Alp de, iddiaların en az saldırı kadar vahim olduğuna dikkat çekerek, Belediye Başkanı Ömer Günel’den bu konuda açıklama yapmasını istedi.

Edinilen bilgiye göre, Oğuzhan Turan’ın yara almadan kurtulduğu saldırısı sonrasındaki paylaşımında, “Seni vurmak istemedim” ifadesi kullanan zanlının emniyetteki sorgusunda rüşvet iddialarının da gündeme geldiği öğrenildi. Halen gözaltında bulunan ve sorgusu devam eden H.Ö.’nün bugün adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

CHP Kuşadası Örgütü tarafından yapılan açıklamada, H.Ö.’nün iddialarına değinilmeden olay bir rant kavgası olarak değerlendirildi. Kuşadası Belediyesi ise saldırı için, “suikast girişimi” tanımlaması yaptı. Ancak bu açıklamalara rağmen Kuşadası kamuoyu zanlının rüşvet iddialarına odaklandı. Bu konuda bir açıklama yapan Deva Partisi Kuşadası İlçe Başkanı  Behçet Alp, şiddetin kabul edilemez bir eylem olduğunu belirterek saldırıyı kınadı. Avukat Alp açıklamasında, “Bu olay sonrasında gündeme gelen iddialar durumu daha vahim hale getirdi. Bu, yaşanan çirkin olay kadar vahim bir durum. Bu konuda açıklama yapmak ve durumun aydınlanmasını sağlamak Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in görevidir” ifadesini kullandı. Deva Partisi İlçe Başkanı, olayı tüm yönleriyle takip edeceklerine dikkat çekti.

Öte yandan saldırı medyada da gündemin önemli maddeleri arasında yer aldı. Yeni Asır Gazetesi, olayı okurlarına “Rüşvet Kurşunu” başlığı ile manşetten duyurdu.

https://slkhaber.com/belediyede-silahlar-konustu/


  • post

Yorum Yazın