Belediye şirketi, yandaşın çiftliği oldu!

Belediye şirketi, yandaşın çiftliği oldu! Belediye şirketi, yandaşın çiftliği oldu!

Yönetim kademelerinden, en alt birimlere kadar Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve çevresinin yakınları tarafından doldurulan Belediye İştiraki Arya’nın “Yandaş çiftliği” yakıştırmalarını doğrulayan bir atama daha ortaya çıktı. 2019 seçimlerinde Ömer Günel’in isteği üzerine 22. sıradan meclis üyesi adayı yapılan Nihal Güler’in kızı Özel Güler Eyüboğlu, Arya tarafından işletilen Ada Kamping’in müdürlüğüne getirildi.

Seçimi kaybetmesine rağmen ailenin eski avukatı Ömer Günel’in yanından bir an olsun ayrılmayan Nihal Güler, bu bağlılığının ödülünü kızının Arya’da istediği pozisyona getirilmesi ile aldı. Nihal Güler’in kızı Özel Güler Eyüboğlu, Davutlar’daki Sevgi Plajı’nda faaliyet gösteren Ada Kamping’te yönetici olarak görevine başladı. İşsizliğin tavan yaptığı bir dönemde, Kuşadası Belediyesi’nin sadece Günel ve çevresindekilerin yakınlarına istihdam kapısı açması bazı CHP’liler tarafından bile tepki ile karşılandı.

Daha önce de Özel Güler Eyüpoğlu gibi yandaş yakınları ile doldurulan Arya’da en çarpıcı atamalardan biri de. Ömer Günel’in yakın dostu, tartışmalı KUSAV’ın ve KUSAV A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanı Levent Köylü’nün kardeşi Bülent Köylü yönetim kurulu üyeliğine getirilmişti.  


  • post

Yorum Yazın