Bu belediye parası olana çalışıyor!

Bu belediye parası olana çalışıyor! Bu belediye parası olana çalışıyor!

Başkan Ömer Günel’in çizdiği pembe tablolara rağmen Kuşadası Belediyesi’nin bütçesinden aktarılan kaynaklarla ayakta kalan ARYA, tartışmalı bir yatırıma daha başladı. Akyarlar Mevkii’nde, Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilen rekreasyon alanında, “yöresel ürünler sergisi” olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı hibesi ile inşa edilen yapıyı Asansör Restoran olarak kullanan Belediye Şirketi, aynı arazide ruhsatı iptal edilen bir başka mekanı da Caz Clup ve Beach Clup olarak düzenliyor.

İlçe esnafı ile rekabet etmeme gerekçesiyle dar gelirlinin ulaşamayacağı bir fiyat politikası izleyen ARYA, “Maffy Jazz Clup” adı verilen işletmesinde üst gelir grubunu hedef seçti. Dünya peynirleri eşliğinde şarap servisinin yapılacağı belirtilen işletmede, viski ve puro sevenler için de siparişlerin verilmeye başladığı öğrenildi.

ARYA yetkilileri, yeni işletmenin “Maffy Jazz Clup” adı altında faaliyet gösterecek olan kapalı bölümünü hizmete sokabilmek için çalışmaları hızlandırırken, Akdeniz Fokları’nın barınağı olarak bilinen ve “Doğal Botanik Parkı” ilan edilen sahilde inşa edilecek “Beach Clup”ın inşaatına ise daha sonra başlanacağı belirtildi.


  • post

Yorum Yazın