Bütün yollar yandaşlara çıkıyor!

Bütün yollar yandaşlara çıkıyor! Bütün yollar yandaşlara çıkıyor!

Kuşadası’nın özelikle uzak mahallelerinde vatandaşlar bozuk yollardan yakınırken, bazı meclis üyeleri ve belediyeye yakın isimlere ayrıcalık tanınması tepki topladı.

Güzelçamlı, Davutlar, Soğucak gibi uzak mahallelerle kent merkezinde sade vatandaşların oturduğu bölgelerde yol yapımı sıraya alınırken, bazı meclis üyeleri ile belediye yönetimine yakın isimlere öncelik tanındığı iddiaları Kuşadası’nda büyük tepki topladı. Özellikle CHP’li meclis üyesi Ali Kotan’ın ailesine ait Kotan İnşaat’ın projelerinin bulunduğu yollara gösterilen dikkat çekici özen iddia sahiplerini haklı çıkardı. Kotan’ın proje bölgelerindeki ayrıcalığın bir benzerinin bazı CHP’li meclis üyeleri ve aday adaylığı sürecinden itibaren Belediye Başkanı Ömer Günel’e yakın olan isimler için de geçerli olduğu ortaya çıktı.

Çevresindeki sokaklarda yollarda dört gözle belediye ekipleri beklenirken, CHP’li Meclis Üyesi Efe Berberoğlu’nun ikamet ettiği sitenin yolunun düzenlenmesi, iddia sahipleri tarafından yollardaki ayrıcalığa örnek gösterildi. Başkan Günel’in sahipleri yakın çevresi arasında sayılan Yılmazlar Yapı Market çevresindeki yoğun çalışmalar da tepki toplayan öncelikler arasında yer aldı. Kuşadası Belediyesi’nin referans olarak gösterdiği yol düzenlemelerinde bir başka ayrıcalık örneği de Bayraklıdede Mahallesi’nde yaşandı. İmara açılan Bahçecik Boğazı’na ulaşımın sağlandığı, ancak diğer bölgelere göre yerleşik nüfusun daha düşük olduğu mahallede hummalı bir faaliyet sürerken, merkezden uzak mahallelerden biri olan Davutlar’da ise yollar yüzünden yaşanan isyan büyüdü.

Davutlar sakinleri, yolların durumu ile ilgili yaptıkları başvurulardan sağlıklı cevaplar alamadıklarını belirterek, “Burada nedense düzenli bir çalışma yapılmıyor. Ana arteller yapılıp geçilirken, sokaklar kaderine terk edilmiş durumda. Toz topraktan geçilmiyor. Planlama yapılacaksa adil olmalı. Kişiye göre planlama olmaz” diye konuştular.

 


  • post
  • post
  • post
  • post
  • post
  • post

Yorum Yazın