Çarşıda tahliye terörü!

Çarşıda tahliye terörü! Çarşıda tahliye terörü!

Kuşadası Belediyesi’nin yıkımına karar verdiği eski hizmet binası ve çevredeki işyerlerinin tahliyesi, esnaf için kabusa döndü. Belediye yönetiminin güvenlik gerekçesiyle tel örgülerle çevirerek müşteri trafiğini engellediği esnaf, zorunlu olarak dükkanlarını boşaltmaya başlarken, bu kez de işyerlerine yaptırdıkları vitrin ve tente gibi yatırımlara yıkım ihalesini kazanan firmanın el koyması tehlikesi ile yüz yüze geldi.

Pandemi döneminde, Kuşadası Belediyesi’nin çarşılardaki düzenlemeleri kapsamında tentelerini yenilemek zorunda kalan esnaf, binlerce liralık yatırımlarını kurtarmak isterken yıkımı üstlenen firma yetkililerinin bunlara el koymak istemesi büyük şok yarattı. El koyma girişimi yüzünden dün, işyerlerini boşaltan bazı işyeri sahipleri ile yıkım firmasının yetkilileri arasında sert tartışmalar yaşandı. Tente tartışmalarının kavgaya dönüşmesini polis engellerken, bölgede yaşanan kabusa Esnaf Odası’nın seyirci kalması büyük tepki topladı.

Bu arada Belediyenin kiracısı olan çok sayıda esnaf, yıkım gerekçesiyle kepenk indirmek zorunda bırakılırken aynı bölgede bulunan Kadastro Müdürlüğü’ne ek süre verildiği yolundaki söylentiler kafaları karıştırdı.   


  • post

Yorum Yazın