CHP’de Kuşadası paniği; Günel istifa etmezse ihraç edilecek!

CHP’de Kuşadası paniği; Günel istifa etmezse ihraç edilecek! CHP’de Kuşadası paniği; Günel istifa etmezse ihraç edilecek!

CHP Genel Merkezi, uzun süredir hakkında şikayet dosyası yağdırılan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in yazar Ergün Poyraz’a saldırı olayı ile birlikte yolsuzluk iddialarının hedefine oturması üzerine harekete geçti. Partili hukukçuların, çok yakın bir ihtimal olarak değerlendirdikleri görevden alınma olayının CHP’ye zarar vermemesi için Günel’in hem partiden, hem de başkanlık görevinden istifasının istenmesi kararlaştırıldı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da benimsediği ifade edilen fikrin, şüpheli ihalelere konu olan şirketin terörle ilişkilendirilmesi nedeniyle belediye yönetimine kayyum atanma ihtimali göz önüne alınarak en kısa sürede uygulamaya konulacağı ifade edildi.

Edinilen bilgiye göre, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’a yakın bazı MYK üyelerinin karşı çıkmasına rağmen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifa çağrısının en kısa sürede Günel’e iletilmesi kararlaştırıldı. Kuşadası Belediye Başkanı, bu çağrıya olumsuz yanıt vermesi halinde kesin ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilecek. Genel Merkez koridorları Kuşadası’ndaki gelişmelerle çalkalanırken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçen hafta gerçekleşen grup toplantısında “gerçekleri yazdığını” vurguladığı yazar Ergün Poyraz’ın hastaneden taburcu olduktan sonra pek çok CHP’li yönetici ve milletvekili tarafından arandığı ve iddiaları ile ilgili bilgi aldıkları öğrenildi.

Bu arada CHP Genel Merkezi’nin son gelişmelerin Kuşadası’nda yarattığı havayı araştırmak amacıyla isimleri gizli tutulan 3 parti yöneticisine görev verildiği iddia edildi. İddia sahiplerinin ifadesine göre, sözü edilen yöneticiler halkın tepkilerini doğrudan Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na iletecek. Günel ile ilgili sürecin bu hafta sonuna kadar netleşmesi bekleniyor.

MENEMEN MODELİ:  Menemen Belediyesi ile yolsuzluk iddiaları sonrasında başlatılan soruşturma sırasında Başkan Serdar Aksoy’dan önce CHP’den istifası istendi, kararı bile beklenmeden ihracı gerçekleştirildi.


  • post

Yorum Yazın