CHP’de müthiş Kuşadası sürprizi!

CHP’de müthiş Kuşadası sürprizi! CHP’de müthiş Kuşadası sürprizi!

Mevcut Belediye Başkanı Ömer Günel hakkındaki bitip tükenmeyen şikayetler yüzünden CHP’nin üst yönetiminin şimdiden aday arayışlarına başladığı Kuşadası’nda sürpriz bir isim ortaya çıktı. CHP Kuşadası Örgütü’nün disipline gönderdiği avukat Erdal Güngör’ün adı bazı yöneticiler tarafından şimdiden 2024’ün Belediye Başkan adayı olarak anılmaya başladı.

Edinilen bilgiye göre, CHP Kulislerinde büyük sürpriz olarak değerlendirilen gelişme, özellikle  çalışanlar tarafından Genel Merkeze iletilen şikayetlerle birlikte şekillenmeye başladı. Partinin bazı etkili isimlerinin mağdur emekçilerle yaptığı görüşmelerde, seçenek olarak sosyal demokrat kimliği ile bilinen Avukat Erdal Güngör’ün adı ortaya atıldı. Bu milletvekillerinin uzun süre CHP örgütünde grev yapan emektarlarla yaptığı temaslarda da Güngör’e büyük oranda destek verildiği görüldü. Bütün bu gelişmeler üzerine Belediye Başkanı Ömer Günel - İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek ikilisinin partiden tasfiyesi için mücadele ettiği Erdal Güngör adı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun önüne potansiyel Belediye Başkanı Adayı olarak konuldu.

Bu arada Ömer Günel adının hiç geçmediği Kuşadası adaylığı konusunda, daha önce isimleri gündeme gelen Evrim Karakoz ve Murat Saraç isimlerinin de seçenek olarak değerlendirmede bulunduğu öğrenildi. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun adayı olarak bilinen Evrim Karakoz ile CHP İstanbul kanadından büyük destek bulan Murat Saraç’ın isimlerin de ağırlığını koruduğu öğrenildi. Ankara kulislerinde ortaya çıkan en ilginç ayrıntı ise, pek çok milletvekilinin Ömer Günel tercihi ile CHP’ye oy kaybettirdiği düşünülen PM üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın bu gelişmelerin dışında tutulması oldu.


  • post

Yorum Yazın