CHP’li emektara çirkin kumpas!

CHP’li emektara çirkin kumpas! CHP’li emektara çirkin kumpas!

Geçtiğimiz yıl, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Süvari ile meclis üyesi Emre Fazlılar’ın da aralarında bulunduğu bazı belediye çalışanlarının şikayeti sonucu hakkında alınan ihraç kararı yargıdan dönen Murat Yakar’ı CHP’den attırmak isteyen lobi yeniden harekete geçti. Bu kez şanslarını imzasız ihbar mektuplarıyla deneyen grubun ikinci hamlesi de İl Disiplin Kurulu’na takıldı. İl Disiplin Kurulu, Aydın İl Başkanlığı’nın “tedbirli ihraç” talebini, delil ve belgeler yeterli olmadığı gerekçesiyle iade etti.

Adı belediye başkan aday adayları arasında geçen Murat Yakar, son gelişmeleri sosyal medya hesabından paylaştı. İsim vermeden kendisini hedef alan grubun İl Yönetimi ve İl Disiplin Kurulu üzerinde baskı kurduğuna işaret eden Yakar’ın ifadelerinden Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in hamiliğini üstlenen Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın da tasfiye operasyonunda önemli rol oynadığı anlaşıldı. Geçtiğimiz yıl, 21/B ihaleler ve bazı imar uygulamaları nedeniyle Ömer Günel’i eleştirdiği için YDK’ya gönderilen Murat Yakar, facebook hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“İl Başkanlığı'na isimsiz ve belgesiz, tedbirli ihraç talebiyle gelen şikayetler üzerine, İl Başkanlığı hakkımda soruşturma başlatmış ve savunmamı istemiştir. Savunmamı verdikten sonra İl Başkanlığı ne yazık ki belgesiz ve isimsiz şikayetleri, tüzük ve yönetmeliğe aykırı olmasına rağmen dikkate alarak (tarafımca detaylı bilinen malum baskılar üzerine) hakkımda tedbirli ihraç kararı vererek içi boş dosyayı İl Disiplin Kuruluna sevk etmiştir. İl Disiplin Kurulu da yeterli delil ve suçlamalara yönelik belgeler olmadığı gerekçesiyle dosyayı İl Başkanlığı'na iade etmiştir. Bir nevi dosyayı kapatmıştır. Bütün baskılara rağmen İl Disiplin Kurulu'nun objektif yaklaşımları ve tüzük ve yönetmeliğin gereğini yaptıkları için İl Disiplin Kurulu başkan ve üyelerine teşekkür ediyor ve bundan sonra olası gelişmelere de tüzük ve yönetmeliğe bağlı ve hak ve hukuk gözeterek yaklaşımda bulunacaklarına inancımı korumak istiyorum.”


  • post

Yorum Yazın