CHP’li Meclis üyeleri, torpilli müteahhitin kuklası oldu!

CHP’li Meclis üyeleri, torpilli müteahhitin kuklası oldu! CHP’li Meclis üyeleri, torpilli müteahhitin kuklası oldu!

CHP Kuşadası İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve Belediye Başkanı Ömer Günel’in yakın dostu Ferdi Zenginoğlu’nun Soğucak’taki arsası için istediği “ballı imar” Kuşadası Belediye Meclisi ile Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’ni karşı karşıya getirdi. Zenginoğlu’nun, Aydın BŞB Meclisi’nin, Kuşadası’nda CHP’li üyelerin oylarıyla onaylanan imar planına kısıtlama getiren kararına yaptığı itiraz, Meclis’in eylül oturumunda jet hızıyla kabul edildi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediye Meclisi’ni karşı karşıya getiren ballı imar, CHP’li Ferdi Zenginoğlu’nun bu yılın ocak ayında 1/1000’lik imar planının onaylanması beklemeden söz konusu parseldeki projeyi satışa çıkarmasıyla gündeme geldi. Soğucak 204/1 parsele ait imar planı değişikliği 1 Mart’ta askıya çıkartıldı. Turizm imarlı parselde, turizm için sağlanan emsal: 1.20, H: 16.50 koşulları korunarak turizm+ticaret olarak yapılan fonksiyon değişikliğine AK Parti Grubu itiraz etti. Bu itirazı reddeden CHP Grubu, 1.20 olan emsali değiştirmeden yüksekliği 13.50’ye (4 kat) düşürerek plan tadilatını onaylanmak üzere Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne gönderdi.

Kuşadası’da doğal dokunun korunduğu son cennet olarak kabul edilen Soğucak’ı betona teslim eden imar ile ilgili tartışmalar devam ederken, Ferdi Zenginoğlu sosyal medya hesaplarından, projeye karşı çıkanları hedef alan bir tehdit mesajı yayınladı. Ancak tepkiler üzerine mesajını kısa süre içinde kaldırmak zorunda kaldı.

Kulisleri uzun süre meşgul eden plan değişikliği Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ağustos oturumunda gündeme geldi. Büyükşehir Bayındırlık Komisyonu, fonksiyon değişikliğini emsal: 0.50, yükseklik 7.50 (2 kat) koşulu ile oy birliği ile kabul ederek yeniden askıya çıkartılmak üzere Kuşadası’na gönderdi. Ancak Büyükşehir’in revize edilmiş planına itiraz bu kez Ferdi Zenginoğlu’ndan geldi. İtiraz bekletilmeden Kuşadası Belediye Meclisi gündemine alındı. Belediye Başkanı Ömer Günel’in isteği üzerine Kuşadası Belediyesi İmar Komisyonu, eylül oturumunda bir çay içimi arada değerlendirmesini yaparak itirazın kabulüne karar verdi. Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ni yok sayan komisyonun kararı aynı mecliste yine CHP ve İyi Partili üyelerin oylarıyla kabul edildi.

Kuşadası Meclisi’nin oy çokluğu ile aldığı ve “rest” olarak değerlendirilen bu karardan sonra Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin takınacağı tavır karar merakla beklenmeye başladı.

https://slkhaber.com/kusadasi-ndaki-imar-talaninin-altindan-chp-li-yonetici-cikti/


  • post

Yorum Yazın