CHP protokolünde yumruklar konuştu!

CHP protokolünde yumruklar konuştu! CHP protokolünde yumruklar konuştu!

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nın Batı Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli ile Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in kara kutusu arasındaki gerilim fena patladı. İkili arasında bir süredir sürdüğü devam ettiği belirtilen husumet, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Kuşadası’ndaki Tariş arası üzerinde inşa edilen yeni hizmet binasının açılışı öncesinde küfürlerin ve yumrukların havada uçuştuğu kavgaya dönüştü.

Edinilen biliye göre araları bir süredir açık olan Fatih Akkentli ile Atıl Ulaş Bengi arasındaki gerilimde tansiyon daha önce de CHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bir toplantıda yükseldi. Ancak kalabalık ortamdaki ilk gerilim, partililerin araya girmesiyle fiziki bir çatışmaya dönüşmedi.

O günden sonra Atıl Ulaş Bengi ile bir araya gelmemeye özen gösteren Akkentli ile husumetlisi bu gün yeni hizmet binasında Kemal Kılıçdaroğlu’nu beklerken bir kez daha karşılaştı. Binada Akkentli’yi gören Atıl Ulaş Bengi, Özlem Çerçioğlu’nun prensinden protokole tahsis edilen bölgeden uzaklaşmasını istedi. Akkentli, Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen orada bulunduğunu belirtse de Bengi kendisini uzaklaştırmakta ısrarcı olunca ikili arasında önce küfürleşme, ardından itiş-kakış ve yumruklaşma başladı. Çevredekilerin devreye girmesiyle olay daha fazla büyümeden bastırılırken, Akkentli yaşananları hemen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı’na aktardı. Protokolde yer alanların ifadesine göre yaşananlardan büyük rahatsızlık duyan Özlem Çerçioğlu, Ömer Günel’e tepki gösterdi. Yumruklaşmanın, Çerçioğlu-Günel ikilisi arasındaki soğukluğa nasıl bir boyut kazandıracağı merak konusu oldu.


  • post

Yorum Yazın