Günel’den A Takımı’na operasyon!

Günel’den A Takımı’na operasyon! Günel’den A Takımı’na operasyon!

İhale yolsuzluğu iddialarıyla başlatılan soruşturmalar nedeniyle zor günler geçiren, bazı yetkililerin sorumluluk almamak adına imza atmaktan korkar hale geldiği Kuşadası Belediyesi’nin yönetim kademesinde operasyon gündeme geldi. Edinilen bilgiye göre Başkan Ömer Günel, İmar Müdürü Ahmet Taşkan’ın Başkan Yardımcısı olarak atanması için harekete geçerken, halen bu görevde bulunan Meclis Üyesi Seyfi Seyhan Süvari de görevi bırakmak için hamle yaptı.

Belediye koridorlarından sızan bilgiye göre, soruşturmalar sonlanmadığı için durumundaki belirsizlik süren Başkan Ömer Günel,  müteahhitlerle olan sıcak ilişkileri ile anılan Ahmet Taşkan’ın başkan yardımcılığına atamasının gerçekleşmesi için İçişleri Bakanlığı’ndan olur istedi. Bakanlık’tan “olur” alınması halinde Taşkan’ın imar konularından sorumlu yardımcı olmasına kesin gözüyle bakılırken, diğer yardımcıların sorumluluk alanlarının nasıl şekilleneceği merak konusu oldu.

Ancak Günel tepe yönetiminde değişim için hazırlık yaparken, bir başka hamle de halen Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren CHP’li Meclis Üyesi Seyfi Seyhan Süvari’den geldi. Son dönemlerde Günel ile aralarının açıldığı konuşulan Süvari, yardımcılık görevinden affını istedi. Ancak bu talip “şimdilik” kaydıyla askıya alındı. İddialara göre Başkan Günel, eski dava arkadaşının görevi bırakma isteğini Ahmet Taşkan’ın ataması sonrasına erteledi.

 


  • post

Yorum Yazın