Günel’in koltuğuna 5 aday!

Günel’in koltuğuna 5 aday! Günel’in koltuğuna 5 aday!

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in, hakkındaki iddialarla ilgili olarak “kumpas” savunması CHP içinde bile destek bulmadı. Partiden ihracı gündemden düşmeyen Günel’in, başkanlıktan istifa etmemesi halinde soruşturma sonunda görevden alınması ihtimaline karşı, meclis içinden yeni bir başkan arayışları başladı.

Kuşadası Belediyesi hakkında, yazar Ergün Poyraz’ın yolsuzluk yapıldığı iddia edilen 750 bin tonluk mıcır ihalesi ile ilgili bilgi beklerken evinin önünde saldırıya uğraması başlayan ve 3 koldan sürdürülen soruşturma devam ederken CHP’de de kulisler hareketlendi. Polis, Cumhuriyet Savcılığı ve İçişleri Bakanlığı ekiplerinin araştırmaları sürerken Genel Merkez tarafından istifasının istendiği iddia edilen Günel’in bu çağrıya ayak diremesi, parti içindeki arayışların önünü kesmedi. Soruşturma sonunda Kuşadası Belediye Başkanı’nın görevden alınması ihtimalini göz önüne alan partililer, Günel sonrası için yeni isim arayışlarına girişti.

CHP Kulislerinden alınan bilgilere göre, Günel’den boşalacak koltuk için en güçlü isim Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yakınlığı ile bilinen Evrim Karakoz. Ancak Çerçioğlu’nun yaklaşan seçimler nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevini yürüten Karakoz’un yerine Gürol Turhan’ı önermesi de ihtimal dahilinde gösteriliyor.

CHP Kulislerinde Gürol Turhan gibi adı geçen bir başka sürpriz isim ise Funda Şenol oldu. Kuşadası Belediyesi’nin Davutlar’daki hizmet binasında kendisine makam odası yaptırarak belediyeciliğe ne kadar hevesli olduğunu gösteren Şenol’un, Ömer Günel’e yakınlığı nedeniyle CHP İlçe Örgütü tarafından desteklenmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Bayram boyunca yeni dönem için nabız yoklamalarının sürdüğü iddia edilen Kuşadası’nda koltuk için adı ortaya atılan isimlerden biri olan Efe Berberoğlu. Efe Berberoğlu ismini gündeme getiren partililer, genç meclis üyesinin eski belediye başkanı Engin Berberoğlu’nun oğlu oluşunu CHP ilçe örgütündeki çatlakların giderilmesinde önemli rol oynayacağını savunuyor. Günel’in ilk döneminde 2. Adam olan, ancak KUSAV Başkanı Levent Köylü’nün belediye içindeki etkinliğinin artmasından sonra gözden düşen Tibet Özer de boşalmasına kesin gözüyle bakılan Kuşadası Belediye Başkanlığı koltuğu için en ideal isimler arasında anılıyor.


  • post

Yorum Yazın