Hayvan barınağı Allaha emanet! Tedaviye gelen kediyi kaybettiler

Hayvan barınağı Allaha emanet! Tedaviye gelen kediyi kaybettiler Hayvan barınağı Allaha emanet! Tedaviye gelen kediyi kaybettiler

Kuşadası Belediyesine ait hayvan barınağından gelen şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor. Burada barınan hayvanlara gösterilen muamele nedeniyle defalarca gündeme gelen barınakta son olarak tedaviye getirilen bir kedi kayboldu. Barınak görevlileri, yaklaşık 15 gün önce geçirdiği kaza sonrası Belediyeye ait haybulansa teslim edilen kedinin kaçtığını söylediler.

İkiçeşmelik Mahallesinde yaşayan Kerim Sakin, sosyal medyada paylaştığı ve  Kuşadasındaki hayvan dostlarının tepkisini çeken olay sonrasında barınaktaki görevlileri ilgisizlikle suçladı. Kerim Sakin yaşanan olayı şöyle anlattı:

“İşyerimizin önünde baktığımız sokak kendisine motor çarpmış. Arka patisi sendeliyordu. Haybulansı aradık bir saat içinde geldiler. Kedimiz götürülürken hayvanın bizim sorumluluğumuzda olduğunu ve bizim ilgilendiğimizi, tedavisi bitince bilgilendirmelerini söyledik. Ertesi gün biz aradık. Patisinin zedelendiğini ameliyat gerektirecek bir şey olmadığını ve kısırlaştıracaklarını söylediler. Aradan 2 gün geçmesine rağmen arayan olmayınca biz aradık. Kediyi pusete koyarken kaçırdıkları bilgisini verdiler. Bize “belki sizin sesinizi tanır gelin arayın kedinizi” dediler. Hemen barınağa gittim. Bana sadece kedinin kaçtığı tarafı gösterdiler. Barınak çalışanlarının ellerinden kaçırdığı kediyi tek başıma aradım. Ama korkup kaçan kedimizden eser yoktu. Oradaki bayana kedinin ortalarda görünmediğini ve uysal ve evcil kediyi ellerinden nasıl kaçırdıklarını sordum. Bana "arada böyle olabiliyor biz bulunca size haber veririz " cevabını verdi. Ama aradan bu kadar süre geçmesine rağmen kedimizden de, barınaktan da ses seda yok. Son aradığımızda telefona çıkan erkek personel, “Kendisi kaçtı, gelirse getiririz” diyerek telefonu yüzümüze kapattı. Bu insanlara can emanet ediliyor. Böyle sorumsuzluk olamaz.”


  • post

Yorum Yazın