Hız tutkunu gurbetçiye büyük şok; Hem otomobili gitti, hem ehliyeti!

Hız tutkunu gurbetçiye büyük şok; Hem otomobili gitti, hem ehliyeti! Hız tutkunu gurbetçiye büyük şok; Hem otomobili gitti, hem ehliyeti!

Kuşadası’nda trafiğin en yoğun olduğu Süleyman Demirel Bulvarı’nda lüks aracıyla drift atan gurbetçi, vatandaşların şikayeti üzerine suçüstü yakalandı. İhbar üzerine olay yerine gelen ve işlenen suçla ilgili işlem yapmak isteyen trafik polisine direnen G.D. isimli sürücü, aldığı ceza ile hayatının şokunu yaşadı. Hız sınırlarını aştığı için kendisine ceza kesilmesi üzerine işlem yapan trafik polisinden “kendisine zulüm yaptığı” iddiasıyla şikayetçi olan gurbetçinin ehliyetine 2 ay süreyle el konuldu, lüks araçta 2 ay süreyle trafikten men edilerek bir otoparka kapatıldı.

Olay, dün akşam saatlerinde Ömer Tatil Köyü civarında meydana geldi. Yabancı plakalı bir aracın hız sınırlarını aşarak drift attığını gören vatandaşlar emniyeti arayarak durumu ihbar etti. Bu şikayet üzerine HD GT 533 plakalı Ford Mustang görevli bir trafik polisi tarafından durdurularak yol kıyısına çektirildi. Görevli trafik polisi işlem yapmak amacıyla sürücü G.D.’den ehliyetini isteyince ortam gerildi. Görgü tanıklarının ifadesine göre sürücü G.D. drift atmadığını, aracının motoru güçlü olduğu için böyle bir algı oluştuğunu iddia etti. Kendisinden ehliyet istenmesini de zulüm olarak değerlendiren genç gurbetçi, görevli memura direnişini sürdürüp kafa atmaya çalışınca olay yerine takviye ekipler geldi. Önce polis merkezine götürülen G.D. kendisi hakkında işlem yapan trafik polisinden şikayet edince olay yargıya intikal etti. Görevli trafik polisinin de, “görevini engellemekle” suçladığı G.D. çıkarıldığı mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, ehliyetine 2 ay süreyle el konmasına, aracın da 2 ay boyunca trafikten men edilmesine karar verildi.


  • post

Yorum Yazın