İşte rant kokulu Hazine arazisi talanı ve işgalcilerin tam listesi!

İşte rant kokulu Hazine arazisi talanı ve işgalcilerin tam listesi! İşte rant kokulu Hazine arazisi talanı ve işgalcilerin tam listesi!

Kuşadası’ndaki Milli Emlak Operasyonu’nun fitilini ateşleyen doyumsuz manzaralı Pilav Dağı’nda arazi kapatmak için oynanan oyunlar ve bu bölgedeki işgalciler belirlendi. İçişleri Bakanlığı Müfettişleri tarafından yapılan incelemede, bazı şahısların tarımsal faaliyette bulunulduğunu beyan ettiği ve idare tarafından tutanak düzenlenen tarihlerde talana konu olan 444/169 numaralı parselde bir çalışmanın yapılmadığı belirlendi. Bunun üzerine büyüklükleri 1.835 metrekare ile 32 bin metrekare arasında değişen onlarca arazide hak sahibi olabilmelerinin önü açılan şahıslar, Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatı ile ifadeye alındı.

PİLAV DAĞI ARALIK 2020

Geçmiş tarihli hava görüntüleri ve tanık beyanları sonucunda, Kuşadası Milli Emlak Müdürlüğü kayıtlarında 2014 yılında başladığı görünen fundalık ve makilik arazilerde 2020 yılının Aralık ayına kadar tesfiye çalışması yapılmadığı saptandı.

PİLAV DAĞI  ŞUBAT 2021

Aynı incelemede 2.6 milyon metrekare büyüklüğündeki 444/169 numaralı parselde yer açma çalışmalarının 2021 yılının Şubat ayında başladığı ortaya çıktı

PİLAV DAĞI MAYIS 2021

Uydu haritalarına göre Pilav Dağı’ndaki yer açma çalışmaları 2021 Mayıs ayında yoğunlaştı.

İncelemelerde bu sonuçlara ulaşılınca, tartışmalı bölge ile ilgili tüm işlemlerin iptali için çalışmalar başladı. Birbirinden ilginç şahısların yer aldığı işgalciler listesi ve hak sahibi olmayı bekledikleri parsellerin büyüklüğü şöyle:


  • post

Yorum Yazın