İzmirli Damla, dünya evine gireceği gün toprağa girdi!

İzmirli Damla, dünya evine  gireceği gün toprağa girdi! İzmirli Damla, dünya evine gireceği gün toprağa girdi!

İzmirli Damla Soykorkmaz beyin kanaması sebebiyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Düğününün yapılacağı gün toprağa verilen Soykorkmaz'ın annesi Gül Korkmaz'ın, kızının gelinliğinin serili olduğu tabutun başında "Annem bu gelinliği giyecektin" diye ağlaması yürek parçaladı. Cenazede Soykorkmaz'ın 4 ay önce nikah masasına oturduğu eşi Hüseyin Soykorkmaz ise güçlükle ayakta durabildi.

İzmir’de bir mağazada satış sorumlusu Damla Soykorkmaz ile deniz astsubay Hüseyin Soykorkmaz, 22 Şubat'ta evlendi. Çift, düğünlerini ise 20 Haziran'da yapmaya karar verip, hazırlıklarına başladı. Damla Soykorkmaz, Ramazan Bayramı tatilini geçirmek için gittikleri Kuşadası’ndaki yazlıklarında bir anda fenalaşıp, yere yığıldı.

Soykorkmaz, hemen ambulansla Söke Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen Soykorkmaz, buradaki ilk müdahalenin ardından sağlık durumu ağır olduğu gerekçesiyle Aydın ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. 47 gün boyunca yaşam mücadelesi veren Damla Soykorkmaz, doktorların tüm müdahalesine rağmen önceki gün yaşamını yitirdi.

Damla Soykorkmaz için düğün günü olan dün öğle vakti Karşıyaka ilçesindeki Goncalar Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenazede ailesi ve sevenleri, uzun süre gözyaşı döktü. Törene Soykorkmaz'ın 4 aylık eşi Hüseyin Soykorkmaz, yakınları ve arkadaşları katıldı. Soykorkmaz'ın tabutunun üzerine, düğününde giymeyi planladığını gelinliği serildi.


  • post

Yorum Yazın