Kara Kutu’nun önlenemeyen yükselişi!

Kara Kutu’nun önlenemeyen yükselişi! Kara Kutu’nun önlenemeyen yükselişi!

Çalışanlarla ilgili uygulamalar söz konusu olduğunda Belediye Başkanı Ömer Günel’in liyakat nutukları attığı Kuşadası Belediyesi’ndeki son atama, duyanlarda şok etkisi yarattı. Başkan Günel’in avukatlık döneminde asistanlığını yürüten, ofisin kapanmasından sonra da Kuşadası Belediyesi’nde işe alınan Şebnem Şenol, kurumun en önemli birimlerinden birinde yöneticiliğe getirildi.

Son dönemlerde yetkilerin el değiştirmesi ile sık sık gündeme gelen Kuşadası Belediyesi’nde son atama, kurumun hizmet alım ihalelerindeki usulsüzlükler yüzünden mahkemeye düşmekten kurtulamayan birimi Güvercin Masa’da gerçekleşti. Hakkında açılmış 4 ayrı dava bulunan Güvercin Masa’nın başına, Belediye Başkanı Ömer Günel’in belediyecilik tecrübesi olmayan eski asistanı Şebnem Şenol getirildi. Uzun yıllar Ömer Günel’in avukatlık ofisinde görev yapan ve kara kutu olarak tanımlanan Şenol’un görevlendirilmesi büyük bir sessizlikle gerçekleştirildi.

Bu görevlendirme sonrasında, Güvercin Masa sorumlusu olarak görev yapan Kemal Güneri ise Başkan Danışmanlığına getirildi. Güvercin Masa ile ilgili soruşturmada, adı fazla ödeme yapılan isimler arasında yer aldığı iddia edilen Güneri, geçtiğimiz aylarda da kız arkadaşının “bankamatik çalışan” olarak Kuşadası Belediyesinde çalıştırıldığı yolundaki suçlamaların hedefi oldu. Böylesine ciddi iddialara rağmen Güneri’ye verilen yeni görev şaşkınlık yarattı.


  • post

Yorum Yazın