Kılıçdaroğlu’ndan Günel’e büyük şok!

Kılıçdaroğlu’ndan Günel’e büyük şok! Kılıçdaroğlu’ndan Günel’e büyük şok!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in Tariş arazisi üzerine inşa edilen yeni hizmet binasının açılış töreninden sonra onuruna vereceği yemeğe katılmayı kabul etmedi.

Edinilen bilgiye göre Kemal Kılıçdaroğlu’nun bazı Genel Başkan Yardımcılarının ikna çabaları sonrasında iptal ettiği Kuşadası gezisini yeniden programına dahil etmesi üzerine, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Genel Başkan ile aralarındaki buzları eritmek amacıyla hemen kolları sıvadı. Belediye iştiraki Arya’nın yeni açılan Asansör Tesisleri’nde Kılıçdaroğlu’nun ağırlanması için hazırlıklar başlarken, Çarşamba günü bazı parti yöneticileri de buraya götürülerek onayları alındı. Bu arada sofrada kullanılacak servis takımları bile gündeme geldi.

CHP Lideri’nin Didim programı sonrasında gerçekleşmesi planlanan yemek için Arya tesisleri Perşembe günü mesaiye lider hazırlıkları ile başladı.  

Kemal Kılıçdaroğlu’na Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in yemek daveti, görevli belediye personelinin bile katılmadığı ve son derece sönük geçen yeni hizmet binası açılış töreninden sonra iletildi. Tariş alanındaki kısa konuşmasında Ömer Günel’in adını bile ağzına almayan CHP Lideri, dönüş yolculuğunun başlangıç noktasını Milas’a aldırarak 2. Kuşadası ziyaretini iptal etti. İddiaya göre Kılıçdaroğlu, daveti kendisine ileten Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’a da, “Biz Kuşadası’na Ömer Günel için değil, parti örgütü beklediği ve istediği için geldik” yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı’nın bu kararı sonrasında Arya Asansör Tesisleri’ndeki alarm durumu kaldırılırken, Başkan Günel yeni bir şok yaşamak zorunda kaldı. Günün yemeğinde ev sahipliği yapmayı planlayan Kuşadası Belediye Başkanı, program değişikliği sonrasında Didim Belediyesi tarafından verilen davette konuk oldu. Günel bu davette, yakın çalışma arkadaşı Atıl Ulaş Bengi’nin açılış töreninden uzaklaştırmak istediği için yumruklaştığı Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Fatih Akkentli ile aynı masayı paylaşmak zorunda kaldı. CHP çevrelerine göre bu buluşma da ikili arasındaki gerginliğin giderilmesi amacıyla Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan tarafından organize edildi.


  • post

Yorum Yazın