Kuşadası Belediyesi hakkında bir dosya da o harcamalar için açıldı!

Kuşadası Belediyesi hakkında bir  dosya da o harcamalar için açıldı! Kuşadası Belediyesi hakkında bir dosya da o harcamalar için açıldı!

Faaliyet Raporu’nda, “Dava ve takiplerin belediye lehine sonuçlanmasının sağlanması” başlığı altında gösterilen giderler için Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı…

Kuşadası Belediyesi’nin 2020 yılı Faaliyet Raporu’nda “Dava ve takiplerin belediye lehine sonuçlanmasının sağlanması” amacıyla yapıldığı belirtilen harcamalar için Adalet Bakanlığı’nın talimatı ile Kuşadası Savcılığı tarafından dosya açıldığı ortaya çıktı. Bomba gelişme, söz konusu harcamayı “Rüşvet itirafı mı” başlığı altında yayınlayan Yeni Asır Gazetesi’nin Haber Müdürü ve Köşe Yazarı Erhan Gülenç’in bugünkü köşe yazısında da yer aldı.

Bugünkü yazısında, Kuşadası Belediyesi’nin 2020 Faaliyet Raporu’nun 44. sayfasındaki F.1.1.8 numarasıyla yer alan 742 bin 280 liralık harcama ile ilgili gelişmelere yer veren tecrübeli gazeteci Erhan Gülenç, pek çok hukukçu tarafından şüpheli bulunan giderle ilgili olarak Kuşadası Cumhuriyet Savcılığı’nın 2021/4398 takip numarasıyla dosya açtığını duyurdu. Gülenç, söz konusu soruşturmanın bizzat Adalet Bakanlığı’nın talimatı ile açıldığına dikkat çekti. Gülenç'in açıkladığı soruşturma Kuşadası'ndaki kaynaklar tarafından da doğrulandı.

Bundan kısa bir süre önce de, müfettiş raporlarında Güvercin Masa İhaleleri’nde usulsüzlük yapıldığı belirlenmiş ve sorumluları hakkında soruşturma izni verilmişti.


  • post

Yorum Yazın