Kuşadası Belediyesi, şaibeli müteahhitlere para yağdırıyor!

Kuşadası Belediyesi, şaibeli müteahhitlere para yağdırıyor! Kuşadası Belediyesi, şaibeli müteahhitlere para yağdırıyor!

Kuşadası Belediyesi, ihale yolsuzluğu soruşturması kapsamında, resmi evrakta sahtecilik ve ihaleye fesat karıştırma suçundan tutuklanan müteahhitlerin şirketlerine ödemeleri sürdürüyor. Belediye son olarak cezaevindeki Turan Bagı’nın sahibi göründüğü Maray İnşaat’a 10 gün içinde toplam 1.5 milyon lira para ödedi.

Turan ve Zana Bagı Kardeşler’e ait ZTB ve Maray İnşaat’ın 21 milyon 250 bin lira bedelle üstlendiği Davutlar Yolları yapım ihalesi sonrasında ilk tartışma bu firmaların inşaatlarda belediye araçlarını kullanmasıyla başladı. Ancak ihale yolsuzluğu soruşturması sırasında 8 Aralık 2021 tarihindeki ihalede verilen geçerli tekliflerden birinin sahte olduğu ortaya çıktı. Bu teklifin Bagı’ların işyerinde bulunan ve sahte olduğu belirlenen bir kaşe kullanılarak düzenlendiği belirlendi.

Turan ve Zana Bagı, 4 belediye görevlisi ile birlikte daha pek çok ihalede gerçekleştiği belirlenen resmi evrakta sahtecilik yaparak ihale fesat karıştırma iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Kuşadası Belediyesi, ZTB ve Maray’a hak ediş raporu düzenlemeye devam etti. Bu hak edişler çerçevesinde belediye, 20 Ekim’de 750 bin lira, 1 Kasım’da 750 bin lira olmak üzere Maray İnşaat’ın Garanti Bankası’ndaki hesabına toplam 1.5 milyon lira para gönderdi.  

https://slkhaber.com/o-muteahhitler-para-kazansin-diye-belediye-imkanlari-seferber-edildi/

https://slkhaber.com/kusadasi-nda-rezalet-mahkeme-tutukladi-belediye-odullendirdi/


  • post

Yorum Yazın