Kuşadası CHP’de derin çatlak!

Kuşadası CHP’de derin çatlak! Kuşadası CHP’de derin çatlak!

CHP Kuşadası’nda aylardır gizlenmeye çalışılan kriz, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyareti sırasında tüm çıplaklığı ile gün yüzüne çıktı. Belediye Başkanı Ömer Günel’in şova dönüştürmek amacıyla belediye işçilerini katılıma mecbur ettiği törene, CHP’li meclis üyelerinin yarısından fazlası katılmadı. Bu arada Genel Merkez’in yolsuzluk iddialarının hedefindeki Başkan Günel konusunda pasif kalması, yeni bir istifa dalgasının başlamasına neden oldu. Çok sayıda parti üyesinin, e-devlet uygulaması aracılığı ile CHP'den istifa ettiği belirtildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kuşadası gündemine damga vuran ziyareti, Belediye Başkanı Günel ile ilçe Başkanı Mehmet Gürbilek arasındaki kopmayı da gözler önüne serdi. Yeni hizmet binası açılış töreninde 6’lı masanın küçük ortakları bile sahneye çıkarken, ilçe başkanı Gürbilek’in temsil ettiği Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile aynı fotoğraf karesinde yer almaması büyük tepki topladı. CHP Belediye Meclis Grubu’nun yasından fazlasının katılmadığı toplu açılışta yokluğu dikkat çeken isim ise Başkan Günel’in yakın dostu olarak tanınan Ali Kotan oldu. Müteahhit Kotan’ın Babası Cafer Kotan’ın adı verilen Yaşam Parkı’nın açılış töreninde yer almayışı farklı yorumlara neden oldu.

Başta 750 bin tonluk mıcır alımı olmak üzere belediye ihalelerinde yolsuzluk yapıldığı kanaatinin giderek yaygınlaştığı Kuşadası’nda parti tabanı ile meclis üyelerinin bu tavrının, sokaktan gelen baskılardan kaynaklandığı savunuldu.


  • post

Yorum Yazın