Kuşadası korkudan kilitlendi!

Kuşadası korkudan kilitlendi! Kuşadası korkudan kilitlendi!

Kuşadası Belediyesi’nde bir yılı aşkın süredir konuşulan ihale yolsuzluğu iddiaları ve bunlarla ilgili soruşturmaların başlaması, bürokrasiyi durma noktasına getirdi. Mülkiye Müfettişlerinin ön incelemesi sonrasında Fen İşleri Müdürlüğü’nden 5 çalışanın açığa alınması, özellikle ihale yoluyla hizmet alımlarının yapıldığı birimlerde büyük korku yarattı. Kuşkulu işlem yapmaktan kaçan pek çok bürokrat, imza atmamak için elinden geleni yaparken, bazı çalışanların çareyi izin ya da rapor alarak kurumu terk etmekte bulduğu ifade edildi. Belediye’nin Temizlik İşeri Müdürü Ceylan Sarıgöl’ün yaklaşık 2 aydır çeşitli mazeretlerle işe gelmeyerek Katı Atık İhalesi’ni kazanan firmanın hak edişlerine imza koymaktan kaçtığı belirtildi. Güvercin Masa ihalesinde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla hakkında soruşturma izni verilen Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kadriye Balıkçı’nın da kendi isteği ile görevinden ayrıldığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, belediye koridorlarında esen panik havası, kurumdaki birimlerin büyük bölümünü etkisi altına aldı. Vatandaşlar, en sıradan işlemler için bile günlerce beklemek zorunda kalırken, ortaya çıkan tabloya isyan ettiler.  

Belediye koridorlarında Kuşadası'nın kilitlenmesine neden olan korku ve endişe rüzgarları eserken, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ise yeni bir savunma hamlesi başlattı. Önce İstanbul’da bazı dergicilerle buluşarak proje sunumları yapan, Kuşadası basınına da 8.1 milyon kilometrekare yol yaptıklarını anlatan Günel son olarak Aydınlı medya mensupları ile bir araya geldi. Günel, Aydın’daki toplantıda da başta 750 bin tonluk mıcır ihalesi olmak üzere hakkındaki iddiaların yalan olduğunu söyledi. Kuşadası Belediye Başkanı’nın bir taraftan çalışanlara ve vatandaşa şirin görünme çabaları sürdürürken diğer taraftan medyanın karşısına geçip savunma yapması, “olası bir görevden el çektirme durumunda sahnelenmesi planlanan mağduriyet tiyatrosunun senaryosu” olarak değerlendirildi.


  • post

Yorum Yazın