Kuşadası’nda suçüstü paniği!

Kuşadası’nda suçüstü paniği! Kuşadası’nda suçüstü paniği!

Davutlar’daki yol yapım ihalesini kazanan Bağı Kardeşler’e ait ZTB-Maray ortaklığının, inşaatta kullandığı parkelerden sonra bazı araçların da Kuşadası Belediyesi tarafından sağlandığının ortaya çıkması, kurumda büyük panik yarattı. Bedeli 21 milyon 250 bin lira olan hizmetin yerine getirilmesinde kullanılan belediye araçlarındaki logolar sökülerek izler yok edilmeye başlandı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü (KOM) ekiplerinin düzenlediği operasyon sonucunda tutuklandığı Bağı Kardeşler, Davutlar’daki milyonluk ihale öncesinde ilk hamlesini Kuşadası Belediyesi’ne ait parke tesislerini 900 bin liraya satın alarak yaptı. Yenisinin 5 milyon liraya kurulabildiği modern tesisi sattıktan sonra, yıllarca tüm parke ihtiyaçlarını karşılığı makinalarda üretilen parkeleri para karşılığında satın almak zorunda kalan Kuşadası Belediyesi, geçtiğimiz yıl aralık ayında düzenlenen ihale sonrasında ZTB-Maray Ortaklığı’na yol yapımında kullanılması için bazı araçlarını da tahsis etti. Ancak bu tahsis için ilgili firmalarla yapılan kira sözleşmesi konusunda hiçbir açıklama getirilmedi.

Bağı Kardeşler’e ait şirketler, halk deyimiyle “çayın taşıyla çayın kuşunu vurmak” olarak değerlendirilen koşullarla yol yapım çalışmalarına başladıktan sonra Kuşadası Belediyesi’nin ZTB ile ilişkilerini araştıran Yazar Ergün Poyraz, saldırıya uğradı. Saldırıda ZTB’ye ait bir aracın kullanıldığının belirlenmesi sonrasında düzenlenen polis operasyonunda şirket sahipleri yakalanarak cezaevine atıldı.

Bu dönemde kısa kesintiye uğrayan çalışmalar geçtiğimiz günlerde yeniden start aldı. Ancak yol yapım çalışmalarında belediyeye ait araçların kullanımının devam ettiğini belgeleyen görüntüler slkhaber.com’da yayınlanınca belediyede bir panik başladı. Panik sonucunda ilk önlem olarak belediye araçlarındaki logolar söküldü. Aynı araçlar sivil görünümüyle logosuz olarak hizmet vermeye devam etti.


  • post

Yorum Yazın