KUSAV, Rus ‘matruşka’sı gibi; İçinden bir KUSAV daha çıktı!

KUSAV, Rus ‘matruşka’sı gibi; İçinden bir KUSAV daha çıktı! KUSAV, Rus ‘matruşka’sı gibi; İçinden bir KUSAV daha çıktı!

Fikir babalığını FETÖ tutuklusu Erkan Karaarslan’ın yaptığı Kuşadası Altın Güvercin Kültür, Sanat ve Tanıtım Vakfı’nın (KUSAV) ticari faaliyetlerde bulunmak amacıyla aynı isimde bir de anonim şirket kurduğu ortaya çıktı. Sokak Festivali’nin giriş ücretlerini tahsil eden şirkette tüm yetkilerin Vakfın da Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüten, Başkan Ömer Günel’in kadim dostu Levent Köylü’ye verildiği belirlendi.

Edinilen bilgiye KUSAV Turizm, Organizasyon, Reklam, İnşaat ve Ticaret A.Ş. 1 Nisan 2021 tarihinde tescil ettirildi. İnşaattan komisyonculuğa, reklamcılıktan turizmciliğe kadar pek çok alanda faaliyet göstereceği açıklanan şirket tek ortakla kuruldu. Sermayesi Kuşadası Altın Güvercin Kültür, Sanat ve Tanıtım Vakfı tarafından karşılanan şirkette tüm etkileri Levent Köylü üstlendi. Kuşadası Vergi Dairesi’ne kayıtlı şirkete adres olarak da Vakfın bulunduğu bina gösterildi.

Ancak şirketle ilgili asıl şaşırtıcı detaylar, faaliyet alanında ortaya çıktı. KUSAV, vakıf olarak yasa gereği belirtilen amaçları dışında faaliyet gösteremezken, KUSAV A.Ş. inşaattan turizme, komisyonculuktan acenteliğe, reklamcılıktan işletmeciliğe kadar akla gelebilecek her konuda iş yapma ve fatura kesme yetkisi aldı.

Varlığı tesadüf sonucu ortaya çıkan KUSAV A.Ş., sponsorların Kuşadası Belediyesi ile ilişkileri  nedeniyle uzun süredir tartışmaların hedefinde bulunan Kuşadası Altın Güvercin Kültür, Sanat ve Tanıtım Vakfı, Rusların içinden benzer bebeklerin çıktığı ve matruşka olarak anılan oyuncaklarına benzetildi.


  • post

Yorum Yazın