Meclis’in saltanatına limit yok iş sporcuya gelince 50 lira çok!

Meclis’in saltanatına limit yok iş sporcuya gelince 50 lira çok! Meclis’in saltanatına limit yok iş sporcuya gelince 50 lira çok!

Meclis üyelerinin yurt dışı gezileri, yurt dışından çağrılan heykeltraşların ağırlanması ve ödüllendirilmesi gibi pek çok konuda harcamalara sınır koymayan Kuşadası Belediyesi, kendi sporcuları için muslukları kapattı. Belediyenin bu uygulaması yüzünden Belediyesporlu atletler, Aydın’daki müsabakalara aileler tarafından kiralanan araçla gitmek zorunda kaldı.

Voleybol dışındaki branşlarda, sporculara gerekli desteği vermediği için eleştirilen Kuşadası Belediyespor Yönetimi, 16 Mayıs’ta Aydın’da yapılan kısa mesafe yarışlarında araç tahsis edilmeyişine gerekçe olarak programın geç iletilmesini gerekçe gösterdi. Bunun üzerine minik atletlerin aileleri bir araya gelerek araç kiraladı. Sporcular yarışlara 50’şer lira yol ücreti ödeyerek gidebildi. Kulüp yönetimi ise yarışmacılara kumanya dışında hiçbir katkı sağlamadı.

Geçmişte de sporcuların aynı gerekçelerle pek çok müsabakaya yol paralarını kendi ceplerinden ödeyerek katılabildiklerini hatırlatan veliler bu duruma isyan etti. Belediyespor yönetiminin malzeme konusunda da aynı politikayı izlediğini ifade eden sporcu velileri, bu ilgisizliğin çocukları spordan soğutmasından endişe ettiklerini belirterek, “Bu yaştaki çocuklar iyi antrenman kadar ilgi ile motive oluyor. Ancak kulüp yönetimi nedense voleybol dışındaki branşlara karşı çok ilgisiz. Bir yerlere geliniyorsa, tamamen antrenörlerin iyi niyetinden” diye konuştular.


  • post

Yorum Yazın