Milli Park kurtuluş için gün sayıyor!

Milli Park kurtuluş için gün sayıyor! Milli Park kurtuluş için gün sayıyor!

Mahkeme'nin “üstün kamu yararı” gereği Dilek Yarımadası’ndaki gece faaliyetlerine izin veren sözleşmeyi iptal eden kararının uygulamaya konularak bölgede doğal yaşamı tehdit eden ses ve ışık kirliliğine son verecek uygulamanın başlaması için geri sayım başladı. Davanın avukatı Dr. Bülent Tokuçoğlu, uygulamanın yasa gereği kararın Tarım ve Orman Bakanlığı’na tebliğinden itibaren 30 gün içinde başlaması gerektiğini söyledi.

Aydın 2. İdare Mahkemesi’ne açılan davada, bilirkişi raporlarına dayanılarak Milli Park sınırları içindeki gece faaliyetlerinin doğal yaşamı tehdit etmesi nedeniyle 12.10.2021 tarihli sözleşmenin iptaline karar verdi. Süreci yakından izlediklerini ifade eden Avukat Dr. Bülent Tokuçoğlu, konuyla ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanlığı’na gerekli uyarıyı yaptıklarını belirterek, “Üstün kamu yararı gerekçesiyle alınan bu karar süresi içinde uygulamaya konmadığı takdirde sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Tokuçoğlu, karar sonrasında işletmeci tarafından yapılan mahkeme kararına farklı yorum getiren açıklamaların algı yaratmaya yönelik olduğuna dikkat çekerek, “Bunlar ya çaresizlikten ya da çaresizliklerini ört bas etmek için bilerek, kasten kamuoyunu yanıltma amacıyla yapılmış talihsiz çıkışlar” ifadesini kullandı.

https://slkhaber.com/milli-park-ta-gece-zulmune-son/


  • post

Yorum Yazın