O müteahhitler para kazansın diye Belediye imkanları seferber edildi!

O müteahhitler para kazansın diye Belediye imkanları seferber edildi! O müteahhitler para kazansın diye Belediye imkanları seferber edildi!

Kuşadası’ndaki tartışmalı ihalelerin başrolündeki Bağı Kardeşler’e ait ZTB ve Maray İnşaat, bu kez de aynı kurum tarafından sağlanan araç desteği ile gündeme geldi. Geçtiğimiz aralık ayında 21 milyon 250 bin lira bedelle Davutlar Mahallesi’ndeki yol yapım ihalesini kazanan kardeş şirketlerin farklı firmalardan kiraladığı iş makinaları yetersiz kalınca, açık Kuşadası Belediyesi tarafından karşılandı. Kuşadası Belediyesi’ne ait aralarında 09-BD-266 plakalı aracın da yer aldığı bazı arasöz, silindir, iş makinaları şartnamede belirlenen hak edişleri alabilmesi için ZTB-Maray ortaklığı için çalıştırılmaya başladı.

Kuşadası Belediyesi’nin ZTB ve Maray İnşaat’a araç ve ekipman desteği sağladığı yolundaki iddialar geçmişte de gündeme gelmiş ancak görüntülenememişti. Ne var ki, Davutlar’da 130 bin metrekareyi bulan yol çalışmalarında ortaya çıkan aynı tablo bu kez dikkatlerden kaçmadı. Belediye araçları ve işçileri tarafından verilen hizmetin bedelinin ZTB-Maray ortaklığına ödeneceğini belirten vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Kardeş şirketlerin emrinde çalıştırılan bazı belediye emekçileri de, “Bu ilk değil. Daha önce de aynı şirketler için biz çalıştık, parayı onlar aldı. Hatta işi yetiştirmeleri için bize mesai yaptırıldığı bile oldu. Ama bırakın karşılığında mesai ücreti almayı, onlara ödemelerin zamanında yapılması için maaşlarımız bile geciktirildi” diye konuştular.

Kuşadası’nda yeni bir tartışmanın fitilini ateşleyen ZTB İnşaat adını akıbeti hala belli olmayan 750 bin tonluk mıcır ihalesi ile duyurmuş, şirket sahiplerinden Turan Bağı da hayali bir adreste faaliyet gösteren yeni şirketi aracılığı ile Kuşadası Belediyesi’nden aldığı 5.9 milyon liralık inşaat malzemesi ile dikkatleri üzerine toplamıştı.

https://slkhaber.com/milyonluk-belediye-ihalelerinde-yollar-hep-ayni-adres-e-cikiyor/


  • post

Yorum Yazın