Örgüt çalıyor, liderleri oynuyor!

Örgüt çalıyor, liderleri oynuyor! Örgüt çalıyor, liderleri oynuyor!

Bazı açılış ve temel atma törenleri için Aydın’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gezisinin rüşvet ve yolsuzluk iddialarının gölgesindeki Kuşadası ayağa tam bir çadır tiyatrosuna döndü. Düzenlenen referandumda halkın yüzde 99’luk bölümünün yeşil alan olması yönünde oy kullanmasına rağmen üzerine hizmet binası dikilen Tariş Alanı’nda bugün yapılacak açılış öncesinde, Kılıçdaroğlu ile görüşmek isteyenlere randevu verilmezken, törenin görkemli geçmesi amacıyla belediye çalışanlarına aileleri ile birlikte açılışa katılma zorunluluğu getirildi.

Aydın’dan sonra Kuşadası Belediyesi’nde de çalışanlara getirilen törene katılım mecburiyeti, dün sabah saatlerinde atılan toplu mesajla duyuruldu. Birim müdürlükleri tarafından gönderilen mesajlarda, belediyede bugün mesainin 12.30’da sona ereceği belirtilerek, “Müdürlükten gelen talimata göre Yarın saat 12.30 da mesai bitiyor 13.30 da herkes ailesi ile birlikte sivil kıyafet ile Tariş alanında olması gerekmektedir. Katılım mecburidir” denildi.

Belediye cephesinde bunlar yaşanırken, tartışmalı Tariş arsası üzerinde inşa edilen hizmet binasının açılışının yapılacağının kesinleşmesi üzerine Kuşadası’nda tepki rüzgarları esmeye başladı. Pek çok kişi, geçmişte buraya ait planların iptali için yapılan eylemlere ait fotoğrafları paylaşarak, “halk iradesine ne oldu?” sorusunu gündeme getirdi.

Bu arada Kemal Kılıçdaroğlu’nun bazı genel başkanlarının baskısıyla son dakikada onayladığı Kuşadası ziyareti ile ilgili ilginç ayrıntılar da birbirini izlemeye başladı. CHP Lideri’nin aynı Genel Başkan Yardımcılarının isteği ile, saldırıya uğradığında Kuşadası Belediyesi’ndeki ihale yolsuzlukları ile ilgili iddiaları konusunda doğruları yazdığını ifade ettiği Yazar Ergün Poyraz’la yapacağı görüşmeyi de iptal ettiği öğrenildi. CHP’li yöneticilerin, Poyraz dışında Tariş’teki yapılaşmaya tepki veren çevreciler ile Belediye ile mahkemelik olan işçilerden gelen randevu taleplerinin geri çevrilmesinde de önümle rol oynadığı kaydedildi.

Kemal Kılçdaroğlu’nun 2021 yılının Haziran ayında yaptığı Kuşadası gezisinde de benzer görüntüler yaşanmış, CHP Lideri ile görüşmek isteyen bazı belediye mağdurları “eylem yapacaklar” iddiasıyla gözaltına aldırılmıştı.


  • post

Yorum Yazın