“Saldırganlar PKK’lı onları azmettiren Ömer Günel”

“Saldırganlar PKK’lı onları azmettiren Ömer Günel” “Saldırganlar PKK’lı onları azmettiren Ömer Günel”

Kuşadası Davutlar’da önceki gün saldırıya uğrayan Ergün Poyraz yoğun bakımdan çıktı. Saldırı sonrası ilk kez konuşan Ergün Poyraz "Bana saldıranlar PKK'lıdır. Bu saldırıyı da azmettiren Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel'dir. Hepsinden şikayetçi olacağım" dedi. 

Ergün Poyraz kendisine düzenlenen saldırının arkasında yatan gerekçenin 750 bin tonluk mıcır ihalesi olduğunu iddia ederek şöyle konuştu: "Bana saldıran Turan Bagı PKK'lıdır. PKK'ya finans sağlıyorlar. Bunlara belediye tarafından 750 bin ton mıcır ihalesi verdiler ve mıcırı almak için 300 gün süre tanınmış. Bu süre sonunda bu kişilerin 750 bin ton mıcırı teslim etmesi gerekiyordu. Bu adam (Turan Bagı) dört sene öncesine kadar bir firmada gece bekçisiydi. Gece bekçisi bir adam hemen bir firma kuruyor ve 750 bin ton mıcır ihalesi alıyor. Bugüne kadar bir kilo mıcır yapmıyor." 
Belediyeye verdiği dilekçelerin Turan Bagı'nın ofisinden çıktığını  ifade eden Ergün Poyraz, "Belediyeye bu şirket sahiplerinin PKK'lı olduğuna dair verdiğimiz dilekçeler bu kişilerin ofislerinde yapılan aramalarda çıktı. Benim verdiğimi dilekçelerden bu kişilerin haberi varmış. Buradan bu çıkar" diye konuştu.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Gönel dün Odatv'ye yaptığı açıklamalarda Ergün Poyraz'ın kendileri aleyhinde yazdığı yazıların  nedeninin 2 yıl önce düzenlenen kitap fuarında Ergün Poyraz'ın istediği haksız talepleri karşılamadıkları için olduğunu söylemişti. 
Ömer Gönel'in bu iddiasını da sorduğumuz Ergün Poyraz," Bakın ben kitap fuarını yaptığımda belediye bir bardak çay vermedi. Şimdi yalan konuşuyor. O fuarda 302 bin lira para harcadıklarını söylemişler faaliyet raporunda. Ama o fuarda 302 kuruşluk harcama yapmadılar" diye yanıt verdi. (Odatv)


  • post

Yorum Yazın