Tezcan’dan İzmir’i karıştıran hamle!

Tezcan’dan İzmir’i karıştıran hamle! Tezcan’dan İzmir’i karıştıran hamle!

CHP Aydın Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın ilk genel seçimlerde TBMM’ye İzmir listelerinden girmek istediği yolundaki iddialar İzmirli parti emektarlarından büyük tepki gördü. İthal adaylara karşı çıkan parti tabanı, listelerin ön seçimle belirlenmesi için başlatılan kampanya, Tezcan’ın bu hamlesi nedeniyle yeniden hız kazandı. Örgüt emektarının “ön seçim” talebi, İzmir kökenli milletvekillerinden de destek gördü.

Samsun-Havza doğumlu Bülent Tezcan’ın CHP’nin İzmir listesine transfer olmak istediği yolundaki söylentiler, CHP’li vekilin İzmir Mavişehir’de ev aldığı iddialarının gündeme düştüğü dönemde başladı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile yıldızının barışık olmadığı bilinen Tezcan, son dönemlerde iddia sahiplerini haklı çıkartırcasına son dönemlerde sık sık İzmir’de boy göstermeye başladı. Bu süreçte Özlem Çerçioğlu’nun yeniden TBMM’ye dönebileceği ihtimali ortaya atıldı. Genel Seçimler yaklaşırken Aydın’da dillendirilen bir başka senaryoda da Büyükşehir Belediye Başkanı’nın İl Başkanı Ali Çankır ve eski Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın’ı seçilecek sıralardan listelere yazdıracağı iddiaları yer aldı. Aydın'a dair hiç bir senaryoda ismine yer verilmeyen Havzalı Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, hafta içinde CHP’li Karşıyaka Belediyesi’nin Alzheimer Evi açılışına katıldı. Kendi seçim bölgesindeki bazı açılış ve törenleri es geçen Tezcan’ın İzmirli vekillerle birlikte Karşıyaka’da boy göstermesi, uzun süredir kapalı kapılar ardında konuşulan iddiaların yükses sesle dillendirilmesine neden oldu.

Ancak çok konuşulan bu iddia, tepkileri de beraberinde getirdi. İthal adaylara karşı çıkan parti emektarları, tepeden inme isimlerin önünü kesmek amacıyla adayların ön seçimle belirlenmesi konusundaki çalışmalarını yeniden hızlandırdı.


  • post

Yorum Yazın