Tezcan’dan Özdağ’a skandal istek!

Tezcan’dan Özdağ’a skandal istek! Tezcan’dan Özdağ’a skandal istek!

CHP Aydın Milletvekili ve PM üyesi Bülent Tezcan, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’i korumak isterken kırdığı potla siyaset tarihine geçti. CHP’li vekil, Kuşadası ziyareti sırasında Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Ümit Özdağ’ı telefonla arayarak belediye önünde basın açıklaması yapmamasını istedi. Tezcan’ın sonuçsuz hamlesi, bir siyasetçinin rakip siyasi partinin liderine müdahale girişimi olarak belleklere kazındı.

Şaşırtıcı olduğu kadar siyasi bir nezaketsizlik olarak değerlendirilen olay Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Kuşadası’na geldiği 27 Nisan günü yaşandı. Programına adı ihale yolsuzlukları ile anılan bir firmanın sahipleri tarafından dövülen yazar Ergün Poyraz’ı ziyaret ederek başlayan Prof. Özdağ, daha sonra yaptığı basın toplantısında bu saldırı ile ilgili olarak yazarla birlikte Kuşadası Belediyesi önünde açıklama yapacağını duyurdu.

Özdağ’ın sürpriz programı, ihale yolsuzluğu yapıldığı yolundaki iddiaları nedeniyle CHP Üyesi Ergün Poyraz hakkında bir linç operasyonunun yürütüldüğü Kuşadası Belediyesi’nde büyük panik yarattı. İddialara göre, yazar Poyraz’ın saldırının azmettiricisi olmakla itham ettiği Başkan Ömer Günel, hemen Bülent Tezcan’dan yardım istedi. Parti yöneticileri ile birlikte durum değerlendirmesi yaptığı sırada Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ı telefonla arayan Tezcan, Kuşadası Belediyesi önündeki programın iptalini istedi. Tezcan’ın siyaset tarihinde benzeri görülmemiş talebi karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Özdağ, bu talebi kabul etmedi. Zafer Partisi Lideri, Basın Bürosu'nun sabote etme çabalarına rağmen daha önce açıklandığı gibi Kuşadası Belediyesi önünde Yazar Ergün Poyraz’a yapılan saldırıyı kınadı ve ihale yolsuzluğu ile ilgili iddiaları bir kez daha gündeme taşıdı.


  • post

Yorum Yazın