Torpilin böylesi zor görülür!

Torpilin böylesi zor görülür! Torpilin böylesi zor görülür!

Kuşadası Belediyesi, 10 milyon 712 milyon liraya mal olan Çevre Yolu Peyzaj düzenlemesini üstlenen firmanın ayıplı hizmetini, kamu kaynakları ile karşıladı.

Ayıplı teslimatın ardından yeni bir ihale açarak eksik bitkileri tamamlayan Belediye, dikimler devam ederken şartnameye uygun yapılmadığı belirtilen ve kısa sürede iflas eden sulama sistemini de yeniledi. Ancak belediyenin Florart’ın ayıbını kapatmak amacıyla yaptığı ek yatırımlardan aslan payını yine aynı firma kaptı. Yurtsever Kardeşler’in firması, aynı bölgede eksikleri tamamlamak için başlatılan 2. etap çalışmalarda da dikim hizmetini üstlendi. Proje alanının büyük bölümünde belediye tarafından satın alınan eksik bitkilerin dikimini Florart gerçekleştirdi. Bu çalışmalar nedeniyle Kuşadası Belediyesi’nin düzenlemeyi projeye uygun hale getirmek için milyonlarca lira ek harcama yapmak zorunda kaldığı belirtildi.

Ömer Günel Belediye Başkanı seçildikten sonra “altın çağ”ını yaşayan Florart’ın Kuşadası’nda üstlendiği yeni projeler Çevre Yolu ile kalmadı. Kuşadası’nda bitki üretimi ve peyzaj işleri yapan bazı firmalara ait seraların belediye tarafından yıkılmasından sonra piyasada neredeyse rakipsiz kalan Florart, Kasım Yaman Parkı’ndan sonra İkiçeşmelik Semti’nde açılan yeni parkın da peyzaj düzenlemelerini üstlendi.

Maliyetlerinin sponsorlar tarafından karşılandığı yeni parklarda, Kuşadası Belediyesi’nin firmalara Florart’ı işaret ettiği, pek çok müteahhit firmanın bürokratik işlemlerinin rahat yürümesi için benzer işlerde Yurtsever Kardeşler’i tercih etmek zorunda kaldığı iddia edildi.

https://slkhaber.com/torpil-artik-sinir-tanimiyor/

https://slkhaber.com/dipsiz-kuyu-2-2-milyon-daha-yuttu/

https://slkhaber.com/cevre-yolundan-yolsuzluk-kokusu-cikti/


  • post

Yorum Yazın