Yeni icatlar, yeni masraflar!

Yeni icatlar, yeni masraflar! Yeni icatlar, yeni masraflar!

Kuşadası Belediyesi, Faaliyet Raporu’nda ilk kez yer verdiği gider kalemine göre, ölü geçen 2020 sezonda “turizm güvenliği” için 1 milyon 400 bin 918 lira harcandı.

Kuşadası Belediyesi’nin tezatlar ve yeni kalemlerle dolu 2020 Faaliyet Raporu’nda Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan harcamalarda dikkat çekici bir ayrıntı daha ortaya çıktı. Dilenciliğin önlenmesi faaliyetleri için ayırdığı ödeneği bir önceki yıla göre 100 bin liradan 1 milyon 774 bin liraya çıkartan belediye yönetimi, Zabıta Müdürlüğü emrine ayrıca Turizm Güvenliği bütçesi tahsis etti. Faaliyet Raporu’nda verilen bilgiye göre, Kuşadası Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, turizmin ölü dönemini yaşadığı 2020 yılında “turizm güvenliği” faaliyetleri için 1 milyon 400 bin 918 lira harcama yaptı.

Turizm tarihin en kötü sezonlarından birini yaşarken, belediye denetimindeki pek çok işletme kapalıyken yapıldığı açıklanan yeni masraf kapısı kafalarda soru işareti yarattı. Ancak Faaliyet Raporu’nun görüşülmesi sırasında bu konu gündeme gelmediği için sorular cevapsız kaldı.


  • post

Yorum Yazın