Yine o belediye, yine rezalet!

Yine o belediye, yine rezalet! Yine o belediye, yine rezalet!

Peş peşe patlayan yolsuzluk ve skandalların önüne geçemeyen Kuşadası Belediyesi çareyi bu rezaletleri kamuoyuna duyuranları itibarsızlaştırmakta buldu. Ancak bu amaçla yapılan hamleler yeni bir rezaleti ortaya çıkardı. Kuşadası Belediyesi ve Ömer Günel hakkında eleştiride bulunduğu için hakkında linç operasyonu başlatılan AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gökçe ile ilgili olarak servis edilen son haberlerin düzmece olduğu ortaya çıktı. Belediye Basın Bürosu aracılığı ile bazı medya kuruluşlarına gönderilen ve yayınlarda Mustafa Gökçe’nin mülkü olarak gösterilen zeytinliklerin TMSF’nin olduğu belirlendi.

AK Parti Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe, hakkındaki iddialarla ilgili yaptığı açıklamada, konuyu yargıya taşıyacağını belirtirken, belediye yönetimi ile ilgili zehir zemberek suçlamalar yaptı. Gökçe, sosyal medyada yayınlanan ve milyonlarca kez tıklanan pornografik görüntüleri ile gündeme gelen başkan yardımcısından, şaibeli müteahhitlerle olan telefon görüşmelerinin ortaya çıkmaması için mücadele verenlere kadar  pek çok konuyu önümüzdeki günlerde kamuoyuna duyuracağını belirten açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Yaptığım her haber ve paylaşımdan sonra satılık kalemşörler, maaşlı sözde basın mensupları ve basın bürolarıyla yönetilen feke hesap ordusuyla şahsıma dönük haberler yaptıranlara karşı bu açıklamayı yapma ihtiyacını hissettim.

2003 yılından bu yana mensubu olduğum ve 12 yıldır yönetiminde bulunmaktan gurur duyduğum Ak Parti’de her zaman seviyeli bir şeklide siyaset yapmaya gayret gösterdim. Ancak bu zamana kadar Kuşadası’nda böyle seviyesiz ve ahlaksızca siyaset yapıldığına ilk defa şahit oluyorum.

Hakkımda ortaya atılan iftiralara bahse konu 5 dönümlük fundalık arazi 2021 yılında 12 kişinin katıldığı, 360 bin TL den açık artırma usulü ihaleye çıkan ve tarafımdan 711 bin TL’ye satın alınan yerdir. Tüm katılımcılar ve açık artırma tutanakları mevcuttur. 100.000 planlarda ‘’tarımsal niteliği korunacak’’ ve tapuda ‘’Meyve Fidanlığı’’ geçen bu araziyi imara açmak imkansızdır.

Dünkü yapılan haberlerde bahsi geçen ve peşinde koştuğum iddia edilen 984 Ada 1 Parsel ve 309 Ada 17 Parsel no’lu Davutlar’daki araziler TMSF’nin olup, 02 Aralık 2022 Cuma günü, yani bu haberlerin servis edildiği tarihte, ihale başvuru süreci bitmiş olup, yine aynı araziler Belediye basın bürosunda çalışan maaşlı bir personelin 30 Kasım 2022 tarihinde kendi internet sitesinde haber yapılmıştır. Bu bilgilerin tamamı TMSF’nin sitesinde mevcuttur.

Bu kadar ahlaksızlık ve şerefsizlik, bel altı vurmaya çalışmak ve siyaseti bu kadar seviyesizleştirmek bu ilçede ilk defa görülmüştür.

Yaptıklarını ört bas etmek için muhalif olan kim varsa (eski il ve ilçe başkanlarınız dahil) transfer edip, belediye iştiraklerinde maaşa bağlayan,  bu yetmezmiş gibi, sözde basın mensubu diye dolaşan asalakları, yandaşları tarafından nemalandıranlardan olmadık, olmayacağız da.

Yapılan iftira dolu haberlerle ilgili avukatlarım yarın savcılığa suç duyurusunda bulunacaklardır.

Kendi genel başkanlarının yaptığı iftira siyasetini benimseyenler bu ilçenin hafızasında kaybolup gidecektir.

Bu saatten sonra bu satılık kalemlere haber yaptıranlarla kendimi aynı seviyeye tabii ki  düşürmeyeceğim.

Lakin;

-Oturdukları makamlara gelmeden önce kimlerin geçmişte neler yaptığını, ticari hayatlarında çevirdikleri dalavereleri,

- 15 Temmuz’dan hemen sonra üzerinde bulunan onlarca mülkü yanındaki arkadaşlara devredeni ve devrettiklerini,

-İçini mavi BMW’li sahte diplomalı mimarların! dizayn ettiği , yurtdışında sosyal yardımla yaşayan damadın üzerinde bulunan Yaylaköy’deki  süper lüks aslanlı malikanenin gerçek sahiplerini,

- Tanımadığını iddia ettiği şaibeli müteahhitlerle telefon kayıtları ortaya çıkmasın diye mücadele edenleri,

- Kısa film ve video sektöründe tecrübeli olanların bulundukları makamları kullanarak çevirdikleri gönül oyunlarını;

yani malumu ilan etmekten ve bundan sonra herkesin bildiği fakat bizim söylemeyi kendimize yakıştıramadığımız bu hususların üzerine gidip, kamuoyunu bilgilendirmekten  geri durmayacağım.

Hodri meydan beyler..

 İftira atmaya devam edebilirsiniz. Beni doğru bildiklerimi söylemekten vazgeçiremezsiniz. ‘’Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır’’ şiarını kendine görev edinmiş bir liderin ilçe başkanı olarak susmayacağım.”


  • post

Yorum Yazın