Kuşadası’nın sırt çevirdiği köyün yollarına komşu belediye sahip çıktı!

Kuşadası’nın sırt çevirdiği köyün yollarına komşu belediye sahip çıktı! Kuşadası’nın sırt çevirdiği köyün yollarına komşu belediye sahip çıktı!

Büyükşehir Yasası ile Kuşadası Belediyesi’nin sorumluluk alanına giren Kirazlı’da mahalle sakinlerinin sokaklarda yaşadığı çile, uzaklardan gelen yardımla sona erdi. Mahalle sakinlerinin bozuk yolların düzeltilmesi için yaptıkları çağrılar sonuçsuz kalınca Efeler Belediyesi devreye girerek çamurdan geçilmez hale gelen yollara parke taşı döşenmesini sağladı.

Kirazlı sakinlerinden edinilen bilgiye göre aşırı yağışlar sonucu bozulan ve çamur deryasına dönen yollar için önce Kuşadası Belediyesi’ne başvuru yapıldı. Ancak bu talep Kuşadası tarafından beklemeye alınırken, ortaya çıkan tabloya Efeler Belediyesi’nin bazı yöneticileri de tanık oldu. Kuşadası’ndan beklenen onarımın gecikmesi üzerine de Efeler Belediyesi, Kirazlı’ya 4 kamyon parke taş döşeterek köy sokaklarında yaşanan sıkıntının sona ermesini sağladı.

Kirazlı Mahallesi sakinleri, Kuşadası Belediyesi’nin kendilerinin “tarımsal mahalle” statüsüne geçmek için yaptıkları başvuruya cevap bile vermediğine dikkat çekerek, yaşanan ilgisizliğin tesadüf veya ihmal olarak değerlendirilemeyeceğini savundular. Kirazlı sakinleri yaşanan gelişmelerle ilgili olarak, “Aydın’ın bizimle ilgisi olmayan bir belediyesi, vatandaşın yaşadığı sorunlara seyirci kalamıyor ve yardım elini uzatıyor, ama bizim vergilerimizi toplayan Kuşadası Belediyesi kılını bile kımıldatmıyor. Böyle yöneticilik, böyle belediyecilik olmaz olsun. Demek ki, Fatih Başkan bu kadar duyarlı olmasaydı, biz hala çamurlarla boğuşuyor olacaktık” diye konuştular.


  • post

Yorum Yazın