Milyonluk belediye ihalelerinde yollar hep “aynı adres”e çıkıyor!

Milyonluk belediye ihalelerinde  yollar hep “aynı adres”e çıkıyor! Milyonluk belediye ihalelerinde yollar hep “aynı adres”e çıkıyor!

Kuşadası Belediyesi’nin Davutlar yollarının onarımı için açtığı 21 milyon 250 bin liralık ihalenin tanıdık bir gruba gittiği ortaya çıktı. Adı akıbeti hala aydınlanamayan 750 bin tonluk mıcır ihalesi ile anılan ZTB İnşaat, dev ihaleyi de kardeş şirket Maray İnşaat ile birlikte üstlendi.

Geçtiğimiz yıl Kuşadası Belediyesi’nden milyonlarca liralık yol yapım ihalesi kazanan ZTB Ltd. Şti. ile Maray İnşaat, 2021’de yaptıkları yolların tamiratı için açılan ihaleye de talip oldu. Edinilen bilgiye göre 8 Aralık’taki ihaleye 5 firma katıldı. 28 milyon 46 bin 459 lira bedelle açılan ihale, Davutlar’da bozulan yolların tamiratı için 21 milyon 250 bin lira teklif veren ZTB-Maray ortaklığında kaldı.

Kuşadası Belediyesi’nden yok bahasına satın aldıkları parke üretim tesisi sayesinde rakiplerine karşı büyük avantaj elde eden kardeş şirketler, 200 gün süreceği belirtilen onarım için 4 Ocak’ta işbaşı yaptı. Davutlar’da toplam 130 bin metrekarelik yol yapım çalışmasını üstlenen kardeş şirketlerin, 2021 yılında Kuşadası Belediyesi dışında hiçbir kamu kurumundan ihale alamadığı ifade edildi. Ömer Günel’in Kuşadası Belediye Başkanlığı için aday adaylığına soyunduğu 2018 yılında inşaat sektörüne giren ZTB ve Maray’ın kuruldukları günden bu yana Kuşadası dışında toplam tutarı 5 milyon lirayı bile bulmayan 3 ihale aldıkları öğrenildi.

İŞTE BAĞI KARDEŞLERİN KUŞADASI’NDA KAZANDIĞI OLAY İHALELER:

https://slkhaber.com/750-bin-ton-micir-ne-oldu/

https://slkhaber.com/belediye-den-bagis-gibi-satis/

https://slkhaber.com/her-tasin-altindan-o-nlar-cikiyor/

https://slkhaber.com/ztb-nin-ilk-micir-ihalesinden-de.../

https://slkhaber.com/hayalet-sirkete-5-9-milyonluk-ihale/


  • post

Yorum Yazın