Dolar: 16.7770
Euro: 17.5410
Altın: 987.3000

Yeni Haberler

post

Kuşadası Körfezi beşik gibi sallanıyor

Kuşadası Körfezi’nde son günlerde peş peşe meydana gelen depremlere bir yenisi daha eklendi. Bu gece yerel ile saat 22.21 sıralarında Kandilli Rasathanesi verilerine göre 4.0 büyüklüğünde bir sarsın...

post

Rus Hükümeti, 1 Haziran’dan sonraki Türkiye turlarını da durdurdu

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, tur şirketlerine yetkililer karar verene kadar 1 Haziran'dan sonraki dönem için Türkiye'ye tur satışı yapmamaları çağrısında bulundu.

post

Bu kapanma, umudunu bayrama bağlayan turizmcileri de etkileyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu 21 günlük yeni kısıtlama kararlarına göre, konaklama tesislerindeki rezervasyonlar şehirlerarası seyahat yasakları için istisna oluşturmayacak.

post

ZTB'nin ilk mıcır ihalesinden de kuşkulu görüntüler ortaya çıktı!

Kuşadası Belediyesi’ne ait Güzelçamlı Karadere Mevkii’ndeki Taş Ocağı’nda ekim-aralık arası çekilen fotoğraflarda, ZTB’nin 15 Eylül’de 21/B kapsamında yapılan ihale kapsamında çalışması gereken mobil konkasörlerin izine...

post

Kruvaziyer Pazarı’ndaki rekabet Türkiye’yi vurdu, 95 sefer iptal oldu

Yunanistan, Güney Kıbrıs, Malta ve İsrail, AB desteğiye kruvaziyer firmalarına teşvikler sunarak kendi limanlarını ana liman olarak kabul ettirmeye başladı. Türkiye'yi rotasından çıkaran gemilerin sayısı 95'i bulurken, kaçan turist ...

post

Kısıtlamaları ihlal eden 47 bin kişiye ceza kesildi

İçişleri Bakanlığı, 19- 26 Nisan'da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 47 bin 61 kişiye adli ya da idari işlem uygulandığını açıkladı.

post

12.9 milyonluk ihalede suçüstü!

Kuşadası Belediyesi’nin 750 bin tonluk mıcır ihalesini kazanan firma, 8 Mart’ta işbaşı yapması gerekirken, sözleşmede taahhüt ettiği iş makinaları ve araçları bile üretim alanına getirmedi. Bu gecikmeye rağmen Kuşadası Beledi...

post

Bağı’ların kazandığı 15 ihaleden 12’si Kuşadası Belediyesi’nden!

Turan ve Zana Bağı’nın sahibi olduğu ZTB ve Maray isimli şirketlerin bugüne kadar Kuşadası Belediyesi’nden aldıkları ihalelerin toplam tutarı 29 milyon 999 bin 845 liraya ulaştı.

post

Tek kalemde 750 bin tonluk mıcır alımı Türkiye tarihine geçecek

Kuşadası Belediyesi tarafından 8 Şubat tarihinde ihalesi, 8 Mart tarihinde de yer teslimi yapılan 750 bin tonluk mıcır alımı, miktar bakımından Türkiye’de bugüne kadar gerçekleşen en büyük ihaleler arasına girdi.

post

İSTAR’ın online eğitimi katılım rekoru kırdı

İSTAR Akademi platformu ve Zoom üzerinden canlı yayınlanan seminere 650’nin üzerinde akademisyen, araştırmacı, lisansüstü ve lisans öğrencisi katıldı.