Türkiye’nin dört bir köşesinden Kuşadası’na paket desteği yağdı

Türkiye’nin dört bir köşesinden Kuşadası’na paket desteği yağdı Türkiye’nin dört bir köşesinden Kuşadası’na paket desteği yağdı

İMECE Sosyal Yardımlaşma Derneği, Ramazan Ayı boyunca 202 aileye destek paketi ulaştırdı, pek çok dar gelirliyi de askıda gıda uygulaması ile sevindirdi.

ÖZGE ÜNLÜ YAZDI

İmece dünyasından merhabalar.

Sakın başlığa aldanıp da imecenin günümüzden ayrı bir dünyaya sahip olduğunu düşünmeyin. Çünkü imece bu kadim topraklarda yüzyıllardır uygulamada olan 'derneğimiz' gibi maddi manevi yardımlaşma felsefesidir. Sadece günümüzdeki yoğun iş hayatı, geçim sıkıntısı ve azalan sosyalleşme sebebiyle biraz yabancılaştık asıl dünyamıza.

   Maalesef bu yıl Ramazan ayında tüm vatandaşlarımız için ağır koşullar oluştu. Bölgemizin temel geçim kaynağı turizmin aktif olamaması sokağa çıkma yasakları ekonomik sıkıntılar derken imece olarak ciddi anlamda karamsarlığa kapılmıştık. Ramazan ayının başında 100 adet ramazan gıda yardımı paketi hedefimizi koyarken bile “acaba başarabilecek miyiz?” diye düşünmedik değil. Neyse ki birkaç gün içerisinde önce Kuşadası’ndan, Söke’den sonrasında ülkemizin çeşitli illerinde hatta İstanbul’dan dahi sesimizi duyup bize destek olan arkadaşlarımızla 202 aileyi mutlu etmenin hazzını yaşadık.

Tabi sadece bununla kalınmadı kesilen adaklar bize destek olan esnaflarımızdan askıda balık, et, kıyma ve daha niceleri bu mübarek ayı beklemediğimiz kadar bereketli geçirmemizi sağladı. Alımından dağıtımına kadar her kimin emeği geçti ise minnetlerimizi sunuyoruz.

    Ben değil biz olabilen Kuşadası İmece Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği umarım tüm ülkemizde örnek teşkil eder. İlk yola çıktığımız sloganımızla yazıma son veriyor herkese mutlu günler diliyorum.

İyilik bulaşıcıdır…


  • post

Yorum Yazın