Mili Park içindeki restoran ve kafeler yeniden açılıyor…

Mili Park içindeki restoran ve  kafeler yeniden açılıyor… Mili Park içindeki restoran ve kafeler yeniden açılıyor…

Dilek Yarımadası Milli Parkı içinde yer alan 5 restoran, 4 kafe, 1 su sporları merkezi ve 3 büfenin için 10 Haziran’da ihale yapılacak.

İşletmeci ARYA’nın Milli Park sınırları içinde alkol yasağı uygulaması başladıktan sonra tahliye ettiği ve 3 sezondur kapalı bulunan tesisler, bu sezon yeniden hizmete açılacak. Dilek Yarımadası Milli Parkı içindeki 5 restoran, 4 kafeterya, 1 su sporları merkezi ve 3 büfenin yeni işletmecilerini belirleyecek ihalenin 10 Haziran tarihinde yapılacağı duyuruldu.

Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, Zeus Mağarası bölgesini de kapsayan ihale için muhammen bedel olarak yıllık 874 bin lira belirlendi. 7+13 yıllık süreci kapsayacak ihalede talebin fazla olması ve rekabet koşullarının oluşması durumunda yıllık kira bedelinin artabileceği belirtildi. Bazı özel firmaların şartname dosyası satın adığı ihale öncesinde Kuşadası Belediyesi’in de ARYA adına bazı görüşme ve incelemelerde bulunduğu ancak şu ana kadar dosya almadığı belirlendi.

Edinilen bilgiye göre Milli Park sınırındaki alkol yasağı konusunda hiçbir değişiklik yapılmadı. İşletmeyi üstlenecek firmanın alkol satışı konusunda gerekli koşulları yerine getirmesi durumunda son kararın yine yasağı başlatan Bakanlık tarafından verileceği kaydedildi.


  • post

Yorum Yazın