O hoca, Günel’in ödünü patlattı!

O hoca, Günel’in ödünü patlattı! O hoca, Günel’in ödünü patlattı!

Son 4.5 yılda yıkım yetkisini sadece Ömer Günel’e muhalif isimlere karşı kullanan Kuşadası Belediyesi’nin Güzelçamlı’da yıkım kararını 3 yıldır uygulamadığı Güzelçamlı’daki kaçak temeli apar-topar yıkmasının sırrı çözüldü. Yaklaşık 3 bin civarında yapı için yıkım kararı bulunmasına rağmen bunları uygulamayan belediyenin, eski bir CHP Belediye Meclis üyesine ait temeli yıkmasının altında, Günel’in Kuşadası’ndaki ayrımcılığı son kurultayın en büyük galibi olarak tanımlanan Ekrem İmamoğlu’na iletilmesi korkusu olduğu iddia edildi.

Kuşadası Belediyesi’nden sızan bilgilere göre, Güzelçamlı’da Jandarma kampı bitişiğindeki O.B. isimli eski bir CHP’li meclis üyesine ait 2 parsel üzerine, mevzuata göre yapılaşma yasak olmasına rağmen bir işletme inşa edilmek üzere temel betonu atıldı. Çevre sakinlerinin, söz konusu parsellerin imar planlarında rekreasyon alanı olarak görünmesi ve Kıyı kenar Çizgisi içinde kaldığı gerekçesiyle yaptığı şikayet üzerine kaçak platform önce mühürlendi, ardından de yıkım kararı alındı. Ancak Kuşadası Belediyesi, platforma elini sürmezken, şikayetçi sitenin duvarını yıktı. Bugüne kadar o 2 parselle ilgili tek bir işlem yapmayan belediye, geçtiğimiz günlerde apar-topar kaçak platformun yıkımına girişti.

Haklarında yıkım kararı bulunan binlerce bina dururken Ömer Günel’in yakın bir dostuna ait platformun yıkımının altından Ekrem İmamoğlu çıktı. Edinilen bilgiye göre, bazı belediye çalışanları Başkan Ömer Günel’e O.B.’nin attığı temelden şikayetçi olan sitenin sözcülüğünü Ekrem İmamoğlu’nın İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'ndeki bir hocasının yaptığını iletti. Emekli Prof.’un İmamoğlu ile bağlantısının sürdüğünü öğrenen Kuşadası Belediye Başkanı şikayet edilme korkusuyla Belediyenin tüm olanaklarını seferber ederek kaçak platformu yıktırdı. Günel’in panik içindeki yıkım hamlesinin adaylık yolunu açıp açmayacağı merak konusu oldu.

 


  • post

Yorum Yazın