Günel’in karizma fena çizildi!

Günel’in karizma fena çizildi! Günel’in karizma fena çizildi!

Kuşadası Belediyesi’nin Güzelçamlı ve Davutlar’daki müstakil yapılaşmayı sona erdirecek, ilçe merkezinde de yapı yoğunluğunu arttıracak imar değişiklikleri Büyükşehir Belediye Meclisi’nde reddedildi. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve Kuşadası’nın CHP’li üyelerinin değişiklik lehine oy kullanmaları sonucu değiştirmedi.

Kuşadası Belediye Meclisi’nin geçen dönemin son oturumunda oy çokluğu ile kabul ettiği Güzelçamlı ve Davutlar Mahalleleri’nde “Bağımsız Bölüm Şartı”nı kaldıran imar değişikliği ilk vetoyu Aydın Büyükşehir Belediyesi Bayındırlık ve İmar Komisyonu’ndan yedi. Kuşadası Meclisi’nde 89713695-301.05/113 numarasıyla kabul edilen önerinin oylaması sırasında, Başkan Ömer Günel ve CHP’nin Kuşadalı temsilcileri kabul oyu kullanırken, Meclis’in diğer CHP’li üyeleri ile muhalefet temsilcileri ret oyu verdi. Oy çokluğu ile alınan bu karar neticesinde, Güzelçamlı ve Davutlar bölgelerindeki yoğun yapılaşmanın önüne geçilmiş oldu.

Benzer bir durum Türkmen, Ege ve Cumhuriyet Mahallelerinde yaklaşık 410 hektarlık alanı kapsayan Revizyon imar Planı değişikliğinin konusunda meydana geldi. Kuşadası Belediyesi’nin hazırlattığı plan değişikliği Bayındırlık ve İmar Komisyonu tarafından reddedildi. Komisyon kararını benimseyen meclis, oy çokluğu ile bu maddeyi de reddetti. Günel ve CHP’nin Kuşadalı üyelerinin kabul oyları sonucu değiştirmeye yetmedi. Meclis’in aldığı bu kararla, ilçe merkezinde büyük rant oluşturacak ve yoğun yapılaşmaya neden olacak girişimin önü kesilmiş oldu.


  • post

Yorum Yazın