Köylü Kardeşler Ada’ya kök salıyor!

Köylü Kardeşler Ada’ya kök salıyor! Köylü Kardeşler Ada’ya kök salıyor!

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e en yakın isimlerden biri olan ve 2019’da kurulan Altın Güvercin Kültür ve Sanat Vakfı’nın başkanlığına getirilen Levent Köylü’nün kardeşi de belediye şirketi ARYA’ya yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Aslen Ankaralı olan, ağabeyinin ardından geldiği Kuşadası’nda tüm ticari girişimlerinden hüsranla ayrılan Bülent Köylü’nün ARYA’da karar verici bir konuma atanması, hem şaşkınlık yarattı, hem tepki topladı.

Bir dönem Kuşadası’nda barmenliğini kendisinin üstlendiği bir işletme açan ancak iflas eden Küçük Köylü, video kaset ve CD kiralama işinde de aynı sona uğramaktan kurtulamadı. İş yaşantısında başarısız sonuçlardan kendini bir türlü kurtaramayan Bülent Köylü’nü yaşadığı travmalar yüzünden sık sık da sosyal yaşamın uzağında kalmayı tercih etti.

Ancak Ömer Günel’in Belediye Başkanı olmasından sonra Levent Köylü gibi Bülent Köylü’nün de şansı değişti. KUSAV’da kaptan koltuğuna oturan, resmi bir görevi olmamasına Kuşadası Belediyesi’nin en etkin yöneticilerinden biri haline gelen Levent Köylü’nün ardından Bülent Köylü’ye da ARYA’da kariyer yolu açıldı. Küçük Köylü, Belediye Şirketi ARYA’daki son yapılanma sırasında yönetim kurulu üyeliğine getirildi. ARYA’dan maaş bağlanan Köylü bu atama ile birlikte Belediye şirketinin sigortalı çalışanları listesine dahil edildi.

Kendi adına yürüttüğü küçük ölçekli ticari yatırımlarında bile aldığı kararlar yüzünden başarısız sonuçlar almaktan kurtulamayan Bülent Köylü’nün, ARYA gibi dev bir şirketin yönetimine nasıl bir katkıda bulunduğu merak konusu oldu.


  • post

Yorum Yazın