Parası olana yasaklar ödül oldu!

Parası olana yasaklar ödül oldu!	Parası olana yasaklar ödül oldu!

Korona vakalarının artması nedeniyle uygulamaya koyulan 17 günlük sokağa çıkma yasağı esnaf ve dar gelirli vatandaş için kabus olurken, ekonomik durumu iyi olanlar 5 yıldızlı otellerde tatil keyfi yaşamaya başladı…

Başta işyerlerini açamayacak esnaf olmak üzere dar gelirli vatandaşlar için “kabus”a dönüşen 17 günlük kısıtlama, bu süreyi 5 yıldızlı otellerde konaklama imkanı olanlar için “tatil fırsatına” dönüştü. Yasaklı günler için Kuşadası’nı tercih eden az sayıdaki tatilci, havaların düzelmesiyle birlikte deniz ve havuz sezonunu da erken açma şansı yakaladı.

Kuşadası, pandemi dönemini büyük kentlerde geçirmek istemeyenler için önemli kaçış merkezlerinden biri oldu. Ancak tatilciler ilk tercihlerini kiralık yazlıklardan yana kullanınca 17 günlük paketler açıklayan oteller beklenen doluluğa ulaşamadı. Ne var ki, işletmecileri mutsuz eden bu durum, kısıtlama günleri için lüks otelleri tercih eden misafirler için avantaja dönüştü. Tatilciler, konakladıkları tesislerin tüm olanaklarını diledikleri gibi kullanma fırsatı yakalarken, müşteri sayısının azlığı nedeniyle mesafe kurallarını tehdit edilecek kalabalık ortamlar da oluşmadı. Çoğunluğu İstanbul, Ankara, İzmir ve Denizli gibi kentlerden gelen otel müşterileri, uzun tatilin dönüş öncesinde kendileri için moral olacağını belirterek, tek dileklerinin hava koşullarının süre bitimine böyle devam etmesi olduğunu söylediler.

 


  • post

Yorum Yazın