Çalışanların maaşlarına tırpan; İşçinin bayramını zehir ettiler!

Çalışanların maaşlarına tırpan; İşçinin bayramını zehir ettiler! Çalışanların maaşlarına tırpan; İşçinin bayramını zehir ettiler!

Ömer Günel göreve geldikten sonra düzenli maaşa hasret kalan Kuşadası Belediyesi çalışanları, bir bayramı daha buruk geçirmek zorunda bırakıldı. Çalışanlar, haziran ayında ödeneceği ikramiyeyi beklerken, maaşlarını bile eksik aldılar.

Görev süresi boyunca konser, yurt dışı geziler gibi etkinlikler konusunda son derece bonkör bir tavır sergileyen Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in işçilerin ücretlerini ödeme konusundaki umursamaz uygulamaları bu bayram da devam etti. 7 Mayıs tarihinde sendika temsilcileri ile yaptığı toplantıda, yılbaşında ödeneceği açıklanan ikramiyeleri mayıs maaşıyla birlikte ödeme sözü veren Günel, yine hayal kırıklığı yarattı. İkramiye sözü üzerine rahat bir bayram geçireceklerini düşünen belediye çalışanlarına sadece ortalama yarımşar maaş dağıtıldı. İkramiye konusu ise gündeme bile getirilmedi.

Belediye yönetiminin bayramda bile işçiyi mağdur eden uygulamalarını sürdürmesi, çalışanlardan büyük tepki gördü. Maaşlarının kalan bölümünün ne zaman ödeneceği konusunda bilgi verilmeyen emekçiler, “Konser ve gezi söz konusu olduğunda gözlerini kırpmadan milyonlar saçan yönetimin bu tavrı kabul edilebilir değil. Halkçı belediyecilik buysa yandık demektir” diye konuştular.

 


  • post

Yorum Yazın