Günel’e canlı yayında suçüstü!

Günel’e canlı yayında suçüstü! Günel’e canlı yayında suçüstü!

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in “Bir çift Sözüm Var” ismiyle yayına soktuğu “icraatın içinden” programındaki açıklamalarından biri daha hayali çıktı. Geçtiğimiz haftalarda aynı programın bir bölümünde “hakkımda hiç soruşturma yok” demesine rağmen, partisinin Danışma Kurulu toplantısında, soruşturmaları iliklerine kadar anladığını anlatan Günel, bu kez de Kültür ve Turizm Bakanı ile buluşması konusundaki sözleriyle suçüstü yakalandı.  

O ziyaretin tanığı anlatıyor

Programda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’la Komer sorununu çözmek amacıyla buluştuğunu anlatan Günel’i, görüşmeyi organize eden AK Parti Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe suçüstü yakaladı. Söz konusu buluşmanın Günel’in talebi üzerine şu an gündemden düşen Mars Colony isimli projenin tanıtımı amacıyla gerçekleştiğini anlatan Gökçe, görüşme sırasında Komer konusunun hiç gündeme gelmediğini açıkladı. Gökçe, açıklamasında Günel’in Ankara dönüşünde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlara dikkat çekerek, ilginç ve bir o kadar da sert bir yanıt verdi. AK Parti İlçe Başkanı, son gelişmeler üzerine yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Belediye Başkanı geçtiğimiz günlerde yayınlanan "Bir Çift Sözüm Var" adlı söyleşinin 3. bölümünde yine meydanı boş bulmuş ve konuşmuş.

"Mars Colony" projesinin sunumu için Sayın Turizm Bakanımıza gerçekleştirdiğimiz 5 Kasım 2020 tarihli ziyareti Komer gündemiyle gerçekleşmiş gibi lanse etmiştir.

O gün Sayın Bakanımıza gerçekleştirdiğimiz ziyarette tek gündem Sayın Belediye Başkanının hayali "Mars Colony" projesiydi.

Çılgın Proje diye oy istedi

Değerli Kuşadası kamuoyu hatırlayacaktır, Sayın Belediye Başkanı seçim dönemi çılgın bir projesi olduğunu söyleyerek oy istemiş, seçimlerden sonra bu projenin "Mars Colony" adlı proje olduğunu söylemiştir.

Bize de Sayın Turizm Bakanımıza bu projenin sunumunu yapmak istediğini iletmiştir. Biz de Kuşadası adına yapılacak her artı değere katkı koyduğumuz gibi bu konuda da ön ayak olarak Sayın Başkan ile beraber Turizm Bakanımıza bir ziyaret gerçekleştirdik.

Allah'tan sosyal medya var da gerçeği saptırmaya çalışan siyasilerin yüzüne gerçekleri bir tokat gibi çarpma şansımız oluyor.

Bakınız aşağıdaki fotoğraflar Sayın Başkanın resmi Instagram hesabından.

5 Kasım 2020 tarihli paylaşımda diyor ki, "Sayın Bakanımızı ziyaret ederek "Mars Colony" isimli tematik turistik tesisimizin sunumunu yaptık."

Sayın Başkan nerede bu ziyarette Komer?

Peki Sayın Başkan neden böyle bir açıklama yaparak Mars Colony" yi gündeme getirmeden, ziyaretin Komer gündemli olduğunu söylüyor.

Bir maket proje olmaktan öteye gidemeyecek olan Mars Colony projesi için yaptırılan devasa boyuttaki brandalar ve heba edilen 100 binlerce TL'lik kamu kaynağı bugün belediyenin kum ocağının çevreleyen bir perde vazifesi görüyor.

Sayın Başkanın vizyon projesine vizyonu yetmedi ama yaptıkları altyapısız yollarla her yağmur çamur sonrası Mars yüzeyini mahallelerimize taşımayı başardılar.

Bu yüzdendir ki Sayın Başkanın gerek vaatleri gerekse icraatları neresinden tutarsa tutsun elinde kaldığından olsa gerek her fırsatta gerçekleri saptırmaya devam ediyor.

Evet sayın başkan Kuşadası kamuoyu sizden cevap bekliyor;

Elon Musk ile proje hakkında en son ne zaman görüştünüz?

Size söz verdiğini söylediğiniz malzemeleri ne zaman gönderecek?

Yoksa vaat ettiğiniz diğer projeler gibi Mars Colony’de hayal ürünü müydü?”

Danışma Kurulu’nda itiraf

Bilindiği gibi Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, daha önceki haftalarda aynı programda “hakkımda açılmış tek bir soruşturma yok” açıklaması yapmıştı. Ancak Günel, CHP’nin geçtiğimiz Cuma günü gerçekleşen Danışma Kurulu toplantısında ise bu konuda, “ “Genel Başkanımız “Hak, Hukuk, Adalet” diye sokaklara döküldüğünde bizim belki tam da kavrayamadığımız dönemlerden bahsetmişti. Belediye başkanınız olarak, hak, hukuk ve adaletin ne demek olduğunu haksız ithamlarla, iftiralarla aylardır geçirdiğim soruşturma sonucunda iliklerime kadar anladım” diye konuştu.


  • post

Yorum Yazın