Herkes burada, Başkan nerede?

Herkes burada, Başkan nerede? Herkes burada, Başkan nerede?

Selçuk’ta başlayıp Kuşadası’na uzanan yangın felaketi, bölgenin tüm atanmış ve seçilmiş yöneticilerini bir araya getirirken gözler bir an olsun ortalıkta görünmeyen Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’i aradı. Yangın sırasında Samos’ta olduğu ifade edilen Günel’in bu sabah bazı ulusal kanalların canlı yayınlarına telefon bağlantısı yaparak içinde yer almadığı kriz yönetimi konusunda bilgi vermesi, büyük tepki topladı.

Ömer Günel’in yokluğunun ortaya çıktığı ilk toplantı Kuşadası’nda gerçekleşti. Alevlerin ilçeye tehdit ettiğinin anlaşılması üzerine Aydın Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Kaymakam İbrahim Keklik, olay yerine koşarken, gözler Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’i aradı. Ancak krizin değerlendirmesi sırasında belediyeyi Meclis Üyesi Tümer Apaydın temsil etti. Gecenin ilerleyen saatinde bölge milletvekilleri de kriz bölgesinde görüntülendi.

Yangının Selçuk ayağındaki kriz toplantısına ise Çevre ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, İzmir Valisi Süleyman Elban, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ve bazı ilçe başkanları an be an söndürme çalışmaları ile ilgili bilgi aldılar.

Hem Selçuk’ta, hem de Kuşadası’nda böylesine derin bir kriz yaşanırken, Kıyı Ege Belediyeler Birliği adına bazı temaslarda bulunmak üzere Samos’a geçen Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel yangına rağmen programını değiştirmedi. KUSAV Başkanı Levent Köylü ve Basın Danışmanı Eşber Okayer ile birlikte İlçesindeki felaketi komşudan seyreden, bu sabah saatlerinde NOW Haber’e bağlanarak çalışmalar ve yangınla ilgili bilgi aktardı. Günel’in canlı yayında kriz sırasında Kuşadası’nda bulunduğu izlenimi veren ifadeleri büyük tepki topladı.


  • post

Yorum Yazın