Seçim yarışına çamur bulaştı!

Seçim yarışına çamur bulaştı! Seçim yarışına çamur bulaştı!

CHP Genel Merkezi’nin yaptırdığı anketlerde aday yapılması halinde seçim kazanmasının mümkün olmadığı anlaşılan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, kendi döneminde oluşan havuz medyası aracılığı ile siyasi rakipleri için karalama kampanyası başlattı. Son 4.5 yılda mevzuata aykırı ayrıcalıklı imar kopartarak rant sağlanan bir grup müteahhit de Günel’in kirli kampanyasına dahil oldu.

Günel yandaşlarının en büyük hedefi CHP anketlerinde oy oranı yüzde 67’ye yükselen Özer Kayalı oldu. Anket sonuçlarını görmemezlikten gelen bazı internet sitelerinde önce Kayalı’nın CHP içindeki temasları için eski kaymakam Muammer Aksoy’u aracı koyduğu iddialarını ortaya attılar. Ancak bu iddia doğrulatılamayınca bu kez de kendi ürettikleri iddiayı, Özer Kayalı’ya mal ederek eski başkanı yalancılıkla suçlama yolunu seçtiler.

Özer Kayalı’nın “neden aday oldum” başlıklı açıklamasında yer alan yoğun yapılaşmayı tarif etmek için kullanılan “yanlış planlama” ve “Kuşadası’nı müteahhitlerle değil, kanunlarla yöneteceğiz” ifadelerinden rahatsız olan bazı müteahhitler de kendilerine bir platform üreterek sektör adına Kayalı’yı kınama açıklaması yaptılar. Büyük bölümü turizm imarlı parsellere turistik tesis ayrıcalığı ile konut inşa ederek büyük rant sağlayan kesimin açıklaması, sektörde büyük rahatsızlık yarattı. Sözde platform adına yapılan bu açıklama, Kuşadası’nın beton adasına dönüşmesine büyük tepki gösteren sade vatandaşlar tarafından da tepki ile karşılandı.

Günel medyasının hedefindeki diğer siyasi ise İyi Parti adayı Behçet Alp oldu. Alp’in İyi Parti rozeti takmasıyla birlikte başlatılan karalama kampanyasında genç siyasetçi için kaypak ve dansöz gibi ağır ifadeler bile kullanıldı.

Günel yandaşları, fısıltı gazetesi aracılığı ile de CHP’nin aday adayları ile ilgili söylentiler yaymaya başladılar. Bu söylentilerde Murat Saraç ve Dr. Bilgehan Algan hakkında geçmiş dönemlerden gelen dosyalar bulunduğu ve bunların CHP Genel Merkezi’ne gönderildiği gibi iddialara yer verildi.


  • post

Yorum Yazın