Yolsuzluk ve rüşvet suçlamaları kovalıyor, 2 başkan kaçıyor!

Yolsuzluk ve rüşvet suçlamaları kovalıyor, 2 başkan kaçıyor! Yolsuzluk ve rüşvet suçlamaları kovalıyor, 2 başkan kaçıyor!

En küçük eleştiriye bile tahammülleri olmadığı bilinen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, farklı kaynaklar tarafından ortaya atılan yolsuzluk ve rüşvet iddialarına cevap vermedi. İki başkanın sessizliği tercih etmesi, kamuoyunda kafa karışıklığına neden oldu.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay’ın yaklaşık 1 ay önce ortaya attığı  “Büyükşehir’in asfalt ihalesinde 32 milyon liralık yolsuzluk yapıldı” suçlaması ile ilgili tek bir söz bile etmedi. Efeler Belediye Başkanı Atay, CHP’den istifasını açıkladığı dünkü basın toplantısında aynı suçlamayı bu kez “iddialarım doğru değilse neden hakkımda gereği yapılmadı?” sözleriyle gündeme getirdi. CHP’nin çeşitli kademelerinden Atay’ın basın toplantısında kongre süreci ve istifasına tepkiler gelirken, parti yöneticileri de yolsuzluk suçlamaları ile ilgili tek bir söz bile etmediler. Basın toplantısı sonrasında toplanan Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Cumhur İttifakı’na bazı üyeler Atay’ın sözlerini gündeme getirmek istedi. Ancak Çerçioğlu ve Ömer Günel’in müdahaleleri ile konunun mecliste gündeme gelmesi engellendi. Muhalefet konunun gündeme getirilmesi konusunda ısrarcı olunca, Özlem Çerçioğlu salonu terk ederek toplantıyı sonlandırdı.

Özlem Çerçioğlu ile Ömer Günel ile ilgili bir başka suçlamayı da Aydınlı Gazeteci Emin Aydın gündeme taşıdı. Geçtiğimiz hafta yerel bir TV kanalında konuşan gazeteci Aydın, Ömer Günel’in Özlem Çerçioğlu’nun gizli kasası olduğunu savundu. Aydınlı gazetecinin, Büyükşehir Belediyesi’nin onayı ile Kuşadası’nda dev bir imar rantı oluşturulduğunu ve bu rant karşılığında rüşvet çarkının devreye girdiği yolundaki iddialarına karşı iki başkan da sessiz kaldı. Şimdiye kadar en hafif suçlamalar karşısında bile soluğu adliyede alan, iddia sahipleri hakkında suç duyurusunda bulunan Çerçioğlu ve Günel’in böylesine ağır iddialar karşısında takındıkları tavır, yakın çevrelerinde bile şaşkınlıkla karşılandı.


  • post

Yorum Yazın