Kaçak çöplük, kaçak kat çıktı!

Kaçak çöplük, kaçak kat çıktı! Kaçak çöplük, kaçak kat çıktı!

Kuşadası’nın en prestijli yerleşim bölgelerinden Kadınlar Denizi Mahallesi’nde kaderine terk edilen park, çöplüğe döndü. Dünyaca ünlü mahallede yaşayanların tüm çağrılarına rağmen Kuşadası Belediyesi’nin müdahale etmediği alana gelişigüzel dökülen çöpler ve molozlar 3 katlı bina yüksekliğine ulaştı.

Kadınlar Denizi Mahallesi Kasım Yaman Caddesi üzerinde Çelik Sitesi bitişiğinde yer alan ve imar planlarında park olarak görünen arsanın çöp ve moloz döküm alanına dönüşümü pandemi döneminde başladı. Çevrede inşaat yapan bazı müteahhitlerin hafriyatlarından çıkan molozlarını dökmesiyle başlayan kirli işgal, çöplerin eklenmesiyle giderek büyüdü. Bugüne kadar defalarca alanın temizlenmesi ve park işlevine kavuşturulması için defalarca Kuşadası Belediyesi’ne başvuruda bulunan çevre sakinleri, sorunlarına çözüm beklerken alandaki atıklar dağ gibi büyüdü. Deniz manzaraları çöplükten yayılan pis koku, özellikle sıcak yaz günlerinde çekilmez boyutlara ulaştı.

Çelik Sitesi sakinleri kaçak çöplüğün yerleşim merkezlerine mikrop saçtığına dikkat çekerek bölgenin en kısa sürede temizlenmesini istediler. Çöp ve moloz döken araçları belediyeye bildirmelerine rağmen caydırıcı bir yaptırım uygulanmadığı için kirlenmenin devam ettiğini belirten Çelik Sitesi sakinleri, “Özellikle alt katlarda oturanlar camdan baktıklarında karşılarına bir çöp dağı çıkıyor. Bu havalarda ne kapı açabiliyoruz, ne pencere. Üstelik burası Kuşadası’nın en prestijli bölgesi. Biz belediyeden hizmet beklerken eziyet görüyoruz. Buradaki sıkıntıyı anlatmadığımız yetkili kalmadı. Ne zabıtanın umurunda, ne de temizlik işlerinin. Bu yönetim anlayışı oy verenleri bile pişman etti” diye konuştular.


  • post

Yorum Yazın