Kuşadası’nda inşaat terörü!

Kuşadası’nda inşaat terörü! Kuşadası’nda inşaat terörü!

Turistik yerleşim merkezlerinde 15 Mayıs’ta başlayan İnşaat Yasağı Uygulaması, Kuşadası’nda belediye öncülüğünde teröre dönüştü. Daha ilk gününde yasağı delen belediyenin ardından, belediye güdümlü organizasyonların ana sponsoru Eviz Yapı’nın da aralarında bulunduğu bazı firmalar, yönetmeliği yok sayarak çalışmalarını hızlandırdılar.

Kuşadası’ndaki terör, Belediye Başkanı Ömer Günel’in inşaat yasakları ile ilgili açıklamasının hemen sonrasında başladı. İlçenin geleceğini ipotek altına alan Kent Meydanı İhalesi’ni bir an önce gerçekleştirme derdindeki Kuşadası Belediyesi, hafriyat çalışmaları 15 Ekim’e kadar yasak olmasına rağmen eski hizmet binasının bulunduğu bölgeye iş makinalarını soktu. Bu kötü örneği izleyen günlerde Kuşadası Beledi Zabıtası göstermelik denetimler ve basit tadilatlara cezalar yazarak algı operasyonu yaparken, Başkan Ömer Günel’in gözbebeği KUSAV başta olmak üzere belediye güdümlü pek çok organizasyona ana sponsor olan Eviz Yapı, çok sayıda iş makinası ile Kalafat Dağı olarak bilinen bölgedeki ikinci etap çalışmalarının temel kazılarını ve hafriyatını ara vermeden sürdürdü.

Denetimden sorumlu Belediye Zabıtası’nın gözünden kaçan (!) bu çalışma bazı firmalara da örnek oldu. Değirmendere Mahallesi’nde inşaat yapan bir başka firma da hiçbir güvenlik önlemi almaksızın, zemindeki riski tartışma konusu olan eski çöplük bölgesinde iş makinaları ile temel kazmaya ve hafriyat nakletmeye başladı. Benzer çalışmaların Kuşadası’nda pek çok bölgede devam ettiği ifade edildi.

https://slkhaber.com/kusadasi-muz-cumhuriyeti-ne-dondu/

İŞTE O YASAKLAR:  • post

Yorum Yazın